MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У боротьбі за свободу та незалежність України: Премія Лева Копелєва ‘За мир і права людини’ за 2023 рік

30.06.2023    доступно: Українською
Усі лавреати премії за 2023-й рік — брати Клички, парамедикиня Юлія Паєвська та Харківська правозахисна група — з України. Пресреліз Форуму Лева Копелєва.

[kopelev копелев копелєв копєлєв]

Лев Копелев, який народився та виріс у столиці України Києві, присвятив своє життя боротьбі за мир та права людини. Ми впевнені у тому, що сьогодні він би рішуче став на захист України, своєї Батьківщини.

На його Батьківщині мужній український народ захищає демократію, права людини та власну свободу проти російської агресії. Він бореться за мирне спільне майбутнє разом з вільними народами Європи. За це також боровся і Лев Копелев.

Тому у 2023-му році Премією ім. Лева Копелева “За мир та права людини” відзначається український народ та зокрема його наступні представники і представниці:

  • Міський голова Києва Віталій Кличко та його брат Володимир Кличко
  • Парамедикиня Юлія Паєвська, псевдонім “Тайра”, та
  • Харківська правозахисна група (Kharkiv Human Rights Protection Group KHPG)

Брати Клички, багаторазові чемпіони світу з боксу, борються в Україні проти путінської армії, яка, порушуючи усі норми міжнародного права, веде безжальну війну проти українського населення та намагається знищити інфраструктуру життєзабезпечення в Україні. “Ми бачимо наше майбутнє в сім’ї європейських народів. Йде боротьба за демократичне майбутнє Європи, до якого належимо і ми”, говорять брати Клички. Українці захищають не лише Україну, а й спільні загальнолюдські цінності. Брати Клички, як і Президент України, залишилися у Києві — незважаючи на російські бомбардування та ракетні обстріли. Так само як і Лев Копелев, вони є борцями за демократію, права людини, свободу та спільне європейське майбутнє.

Захищаючи Україну, Віталій та Володимир Клички захищають і Батьківщину Лева Копелева. Копелев народився у Києві і провів там дитинство. У Харкові він ходив до школи, одружився і навчався в Університеті. Під час Другої світової війни він у званні майора радянської армії боровся проти німецького Вермахту, який окупував та спустошив Україну, що тоді належала до Радянського Союзу. Наприкінці війни, коли Червона Армія просувалася на Захід і дісталася Східної Пруссії, офіцер Копелев намагався захищати німецьке цивільне населення від убивств і насильства, а також від грабежів радянських мародерів, за що був засуджений військовим трибуналом до 10 років ув’язнення у таборах ГУЛАГу. У 1981-му році дисидент та правозахисник Копелев, який боровся за свободу та демократію, був примусово позбавлений радянського громадянства. Його друг Генріх Белль підтримував його під час вигнання та вимушеного перебування у Кельні. Міцна дружба зв’язувала їх до кінця життя.

Також Премією ім. Лева Копелева “За мир та права людини” відзначається українська парамедикиня Юлія Паєвська, відома під псевдонімом “Тайра”. Вона допомагала пораненим та рятувала життя під час облоги Маріуполя, знімала події за допомогою нагрудної камери та передала відзнятий відеоматеріал міжнародним журналістам. Тайру взяли у полон російські окупанти. Після трьох місяців катувань та знущань у в’язниці її обміняли на російських військовополонених. В Україні Тайра є справжньою народною героїнею, яка заслужено користується пошаною та любов’ю всіх українців.

Лауреатом Премії Копелева за 2023-й рік також є Харківська правозахисна група (Kharkiv Human Rights Protection Group KHPG). Будучи найстарішою правозахисною групою України, вона, починаючи з 1988-го року, тобто ще з радянських часів, бореться за визнання та дотримання прав людини. Після 2014-го року Схід України та Крим, а з 24-го лютого 2022-го року вся країна перетворилася через російську навалу на арену бойових дій. Харківська правозахисна група надає підтримку внутрішнім біженцям та збирає факти і свідчення про воєнні злочини, щоб якомога швидше притягти злочинців до суду.

Вручення Премії ім. Лева Копелева відбудеться у неділю 22-го жовтня 2023-го року о 12.00 у центральному залі Кельнської регіональної ощадної каси (Kreissparkasse Köln). З урочистою промовою виступить депутат та колишній Президент Бундестагу д-р Вольфґанґ Шойбле.

Премія ім. Лева Копелева вручається Форумом Лева Копелева в Кельні, починаючи з 2001-го року, і не дотується.

***

За подальшою інформацією звертайтеся, будь ласка:
Тетяна Деттмер, Форум Лева Копелева, [email protected], тел: +49 0221 257 67 67

 Поділитися