MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисну організацію Truth Hounds оголосили переможцем міжнародної премії The Albie Awards 2023 від Clooney Foundation for Justice

06.09.2023   
Марина Гарєєва
Truth Hounds перемогли у номінації “За справедливість для вцілілих” за внесок у розслідування міжнародних злочинів та відновлення справедливості для постраждалих унаслідок агресії РФ.

Правозахисну організацію Truth Hounds оголосили переможцем міжнародної премії The Albie Awards 2023 від Фонду Клуні “За справедливість” (Clooney Foundation for Justice), заснованому Джорджем та Амаль Клуні.

Українські правозахисники перемогли у номінації “За справедливість для вцілілих” за внесок у розслідування міжнародних злочинів та відновлення справедливості для постраждалих унаслідок російської агресії. Церемонія нагородження відбудеться 28-го вересня цього року у Нью-Йорку.

З 2014-го року, від початку російської війни проти України, команда Truth Hounds здійснила понад 220 польових місій у зоні бойових дій, записала понад п’ять тисяч свідчень очевидців і задокументувала інші докази міжнародних злочинів, скоєних унаслідок російської збройної агресії. Окрім цього, Truth Hounds провели близько 50 розслідувань та ідентифікували близько 200 підозрюваних у вчиненні міжнародних злочинів. Низка свідчень і результати розслідувань були передані як до українських, так і до іноземних слідчих органів, а також до Міжнародного кримінального суду, Європейського поліцейського управління і структур ООН для притягнення винних до відповідальності.

“Постраждалі від воєнних злочинів довірили Truth Hounds найжахливіші спогади у своєму житті. Вони зробили це через віру у справедливість, і для багатьох — це єдина надія на подальше правосуддя. Для нас це велика честь отримати нагороду від Clooney Foundation for Justice та ознака, що ми на правильному шляху та з надійними союзниками у пошуках справедливості”, — зазначив Роман Авраменко, виконавчий директор Truth Hounds.


Clooney Foundation for Justice (Фонд Клуні “За справедливість”) працює у понад 40 країнах світу задля встановлення справедливості та дотримання прав людини для всіх. Аби відзначати роботу й здобутки тих, хто бореться за справедливість у всьому світові, у 2022-му році Фонд заснував премію The Albie Awards на честь судді та борця проти апартеїду Альбі Сакса з ПАР. Цього року, крім Truth Hounds, в інших номінаціях будуть нагороджені: лікар і правозахисник Ден Маквеге з Конго, журналістки Нілуфар Хамеді та Ілахе Мохамаді з Ірану, а також громадські організації “Сирійський центр медіа та свободи слова” та “Тайські юристи за права людини”.

Нагадаємо, що у березні 2023-го організація Truth Hounds отримала Премію свободи імені Андрія Сахарова від Норвезького Гельсінського Комітету. Ця премія була заснована у 1980-му році за підтримки фізика та правозахисника Андрія Сахарова. Нею відзначають тих, хто чинить спротив опресивній державній машині, що зазіхає на цінності прав людини. 

 Поділитися