MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ХПГ надала гуманітарну допомогу в’язням Чернігівського СІЗО

18.04.2024   
Олекса Ярославцев
130 продуктово-речових пакунків спрямувала Харківська правозахисна група до Чернігівського слідчого ізолятора.

[Чернігівський слідчий ізолятор]

Через війну багато в’язнів втратили соціальні зв’язки та опинилися у тяжких умовах — без грошей і передач від рідних. За Конституцією України про дотримання рівня гідності арештованого має дбати Держава, зокрема передбачати відповідні бюджети на утримання людей, тим більше, що їхні злочинні дії ще не доведено судом..

Листа від установи з проханням про допомогу директор ХПГ Євген Захаров отримав 11 квітня. В особистій розмові з менеджером Харківської правозахисної групи начальник відділу соціально-виховної та психологічної роботи Юрій Вікторович Білоколоша підтвердив, що близько половини в’язнів ізолятора наразі не мають підтримки близьких і перебувають у вкрай важкому становищі. “У бідному регіоні — бідне СІЗО”, — зауважив начальник СВПР.

Чернігівський слідчий ізолятор

Чернігівський слідчий ізолятор

Завдяки донорам Харківська правозахисна група постійно надає підтримку в’язням, але зараз така допомога обмежена та жорстко розписана до кінця року. Тож після з’ясування обставин Євген Захаров вирішив спрямувати на допомогу Чернігівському СІЗО частину Премії Вацлава Гавела — щорічної відзнаки Парламентської асамблеї Ради Європи за видатні заслуги щодо захисту прав людини, номінантом якої директор ХПГ став минулого року.

У закуплених для в’язнів наборах — як звичайні засоби гігієни: мило, туалетний папір, зубна паста, станки для гоління та шкарпетки, так і продуктова підтримка — цукор та чай. 17 квітня пакунки з гуманітарною допомогою були отримані керівництвом установи для розподілу серед тих, хто потребує.

[Чернігівський слідчий ізолятор, допомога]


Нагадаємо, у вересні 2023 року директор Харківської правозахисної групи потрапив до трійки номінантів Премії Вацлава Гавела. Цю премію присуджує Парламентська асамблея Ради Європи за видатні досягнення у захисті прав людини. Серед номінантів також є польська активістка та адвокатка Юстина Виджинська та турецький політв’язень Осман Кавала, який і був оголошений лавреатом премії під час церемонії у Страсбурзі. 18-го грудня ПАРЄ повідомила, що Осман Кавала вирішив розділити грошову нагороду — 60 тисяч євро — порівну між трьома номінантами. Основну частину премії Євген Захаров планує спрямувати на допомогу постраждалим від російських катівень та лікарням Харківщини й Сумщини.

 Поділитися