Ракетна атака на Дніпро: серед постраждалих — немовля і вагітна жінка
Вибухи в місті пролунали о 18:27 28 червня. У Повітряних силах ЗСУ попереджали про рух ракети у напрямку Дніпра.
Вранці 29 червня на місці зруйнованого під’їзду тривають рятувально-пошукові роботи — внаслідок влучання російської ракети обвалилися чотири поверхи — з восьмого по одинадцятий. На площі 150 квадратних метрів спалахнула пожежа, її загасили вчора ввечері, однак на ранок суботи у внутрішньому дворі багатоповерхівки все ще дотлівали частини конструкцій, повідомляє Суспільне.
Зараз відомо про одну загиблу — це 76-річна місцева мешканка. П’ять людей вважаються зниклими безвісти, тож кількість жертв може зрости. За інформацією ДСНС, у пошкодженому під’їзді проживали 97 осіб. Постраждали 12 людей, серед них — семимісячна дитина та вагітна жінка. Немовля отруїлося продуктами горіння. Стан вагітної лікарі оцінюють як середньої тяжкості.
Дістали травм не лише мешканці будинку, але й люди, що перебували поруч із місцем влучання. Уламки будинку впали на припарковані біля багатоповерхівки автівки. Відомо принаймні про одного чоловіка, якого рятувальники деблокували із заваленого камінням і бетоном автомобіля.
“...Ми постійно нагадуємо всім партнерам: тільки достатня кількість і якість систем ППО, тільки достатня рішучість світу здатні зупинити російський терор. Нам потрібні ці рішення — потрібен надійний повітряний щит для України”, — заявив Президент України Володимир Зеленський.
За інформацією Моніторингової місії ООН, лише у травні цього року в Україні загинули щонайменше 174 цивільних особи і 690 отримали поранення. Це є найбільшою кількістю втрат серед цивільного населення, яку міжнародна організація задокументувала за останній рік.
Як повідомляють ювенальні прокурори, цього тижня внаслідок російської агресії були поранені або травмовані щонайменше дев’ять дітей. Загалом від початку повномасштабної війни 551 українська дитина загинула та понад 1411 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Римський Статут виділяє чотири злочини, пов’язані з обстрілами цивільних об’єктів і населення:
- умисне спрямування нападів на цивільне населення;
- умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти;
- умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоду цивільним об’єктам;
- умисне спрямування нападів на будівлі, призначені для релігійних, освітніх, мистецьких, наукових чи благодійних цілей, на історичні пам’ятники, госпіталі та місця зосередження хворих і поранених за умови, що вони не є військовими цілями.
Правозахисна ініціатива Т4P надіслала до Міжнародного кримінального суду подання, що стосується обстрілів цивільного населення України російською армією. За результатами аналітичного дослідження наших юристів, саме на обстріли припадає 84% усіх воєнних злочинів, що вчиняються в Україні.