MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російська ракета вбила багатодітну сім’ю в Кривому Розі

12.11.2024   
Ірина Скачко
З-під завалів зруйнованої п’ятиповерхівки дістали тіла матері та трьох дітей. Найменшій дівчинці було всього два місяці…

Кривий Ріг, 11 листопада. фото: ДСНС України

Кривий Ріг, 11 листопада. фото: ДСНС України

Сьогодні вранці у Кривому Розі завершено пошуково-рятувальні роботи: вранці 11 листопада російські військові ударили по місту балістичною ракетою. Зруйновано під’їзд п’ятиповерхового будинку.

Рятувальна операція тривала майже добу. Поранень дістали 14 людей, серед них двоє дітей. Загиблі — 32-річна Олена Кулик та її діти: Кирило (10 років), Демид (2 роки 8 місяців) та Уляна (2 місяці). Їхня квартира була на третьому поверсі зруйнованого будинку. З родини вижив лише батько Максим, він провалився на другий поверх.

“Усі, хто їх знав, кажуть — це були дуже світлі люди. Олена та Максим готували обіди для бездомних, навідували діточок в дитбудинках, займалися благодійністю”, — пише місцевий телеграм-канал “Кривий Ріг. Всі свої”.

Олена Кулик, фото з телеграм-каналу “Кривий Ріг. Всі свої”.

Олена Кулик, фото з телеграм-каналу “Кривий Ріг. Всі свої”.

Через удар також були пошкоджені щонайменше чотири десятки інших житлових будинків.

Правоохоронці розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Злочини проти дітей

Стаття 6 Конвенції про права дитини гарантує невіддільне право дитини на життя. Попри це майже щодня від російських ударів страждають діти. 11 листопада у Кривому Розі, коли загинула родина Куликів, поранень також дістав 11-річний хлопчик.

Того ж дня армія РФ ударила трьома авіабомбами по Запоріжжю, пошкодивши житлові будинки, гуртожиток і спорткомплекс. Поранень дістали чотири хлопці віком 4, 16 та 17 років та дві дівчини 15 і 17 років. “У пів на другу ночі вдарило в ріг будинку. Пробило дах, перекриття на перший поверх і підвал. Дитина спала в першій кімнаті — і опинилася у підвалі. Його батько виліз з-під завалів і відрив його звідти. Дитину без свідомості відвезли у лікарню. Прооперували. Поки не дають ніякої інформації”, — розповідав Суспільному дідусь пораненого хлопчика Микола Майоров.

Також 11 листопада під час обстрілу Краматорська на Донеччині поранень дістав 16-річний підліток.

30 жовтня російський КАБ убив у Харкові хлопців 11 та 15 років.

26 жовтня ворожий дрон поцілив у квартиру у Солом’янському районі Києва, загинула чотирнадцятирічна Марія Троянівська.   

25 жовтня під час удару по Дніпру загинуло п’ятеро людей, серед них дитина.

Росія вбиває сім’ї

7 листопада під час масованого удару російськими КАБами по Запоріжжю під завалами багатоповерхівки загинув однорічний Адам з мамою Софією та прабабусею Тетяною Василівною.

25 жовтня російські військові атакували трьома ракетами Дніпро, знищивши житлову двоповерхівку. Серед п’ятьох загиблих — дружина та донька дніпровського поліцейського.

4 вересня російський обстріл обірвав життя чотирьох членів родини Базилевич — загинули мати та троє дівчат — Ярина, Дарина та Емілія. Вижив лише батько.

За інформацією ювенальних прокурорів, від початку повномасштабного вторгнення загинули вже щонайменше 589 українських дітей, понад 1681 були поранені. Найбільше постраждалих — у Донецькій (598), Харківській (459) та Дніпропетровській (190) областях. Інформація неповна, адже ми не знаємо точної кількості загиблих на окупованих територіях, зокрема, в Маріуполі.


Згідно з Римським Статутом, умисне спрямування нападів на цивільне населення; умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти; умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоду цивільним об’єктам, є злочинами. Минулого року правозахисна ініціатива Т4P направила до Міжнародного кримінального суду подання, що стосується обстрілів цивільного населення України російською армією. Детальніше про статистику обстрілів можна прочитати в аналітичному матеріалі на сайті T4P.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися