MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правила професійного розвитку працівників громадської організації “Харківська правозахисна група”. Атестація персоналу

14.03.2024   

ЗАТВЕРДЖЕНО:

30 грудня 2012 року

Директор

_____________________

Є.Ю. Захаров

Вступ

Громадська організація “Харківська правозахисна група” (далі — ХПГ) є неприбутковою організацією, яка зареєстрована відповідно до законодавства України.

ХПГ діє на підставі Закону України “Про об’єднання громадян” та Статуту.

ХПГ реалізує свої статутні цілі та завдання на підставі наступних принципів:

  1. законності;
  2. об’єктивності;
  3. пріоритетності захисту прав людини й основоположних свобод;
  4. відданості справі захисту суспільного блага
  5. політичної та релігійної неупередженості;
  6. конфіденційності персональних даних;
  7. запобігання конфлікту інтересів та корупції;
  8. вирішення конфліктів всередині організації;
  9. солідарності — взаємовідносини членів ХПГ та персоналу будуються на засадах взаємної довіри, взаємоповаги, взаємодопомоги;
  10. рівності;
  11. доброзичливості, терпимості, поваги до позиції меншості.

Мета

Ці Правила регулюють планування та заходи у сфері професійного розвитку працівників ХПГ, спрямовані на періодичне формування спеціальних знань, розвиток навичок і вмінь для підвищення продуктивності їх праці, своєчасного та якісного виконання посадових обов’язків, а також можливості виконання працівниками нових або додаткових посадових обов’язків.

Метою ХПГ у сфері професійного розвитку працівників є ефективне використання праці та забезпечення належного рівня кваліфікації та продуктивності працівників відповідно до цілей і довгострокових планів і проєктів ХПГ.

Професійний розвиток працівників ХПГ здійснюється за принципами: 1) доступності професійного розвитку; 2) вибору форм і методів забезпечення професійного розвитку працівників з урахуванням специфіки їх посадових обов’язків та результатів індивідуальних та спільних консультацій; 3) безперервності процесу професійного розвитку працівників.

Підтвердження кваліфікації працівників та відповідності її рівня посадовим обов’язкам здійснюється проведенням її періодичної оцінки та самооцінки.

Розділ І. Планування професійного розвитку

Директор ХПГ затверджує щорічні та перспективні плани професійного навчання працівників, які визначають види й методи професійного навчання працівників.

Директор ХПГ та керівники підрозділів ХПГ забезпечують розробку і виконання щорічних та індивідуальних планів професійного навчання працівників, а також підвищення кваліфікації працівників не рідше ніж один раз на рік.

Індивідуальні плани професійного розвитку працівників складаються за результатами їх оціночних звітів, атестації та відповідних консультацій, якщо строки виконання такого плану не перевищують строку зайнятості особи в ХПГ.

Оціночні звіти

Працівники ХПГ складають оціночні звіти стосовно свого професійного розвитку не рідше одного разу протягом року. Крім того, Директор ХПГ та керівники підрозділів забезпечують повідомлення працівників про доцільність складання спеціальних оціночних звітів протягом, як правило, десяти робочих днів, після закінчення термінів досягнення певних цілей або операційних завдань, встановлених у планах та довгострокових проектах ХПГ.

Оціночні звіти включають:

  1. опис посадових обов’язків, встановлених договором та/або внутрішніми документами ХПГ;
  2. опис посадових обов’язків, які працівник фактично виконував протягом звітного періоду;
  3. опис цілей або операційних завдань (за наявності), встановлених для працівника на звітний період;
  4. оцінку кількісних та якісних показників, що свідчать про досягнення цілей або виконання операційних завдань, встановлених для працівника на звітний період;
  5. пояснення щодо впливу окремих показників та визначення основних проблем щодо досягнення цілей або виконання операційних завдань;
  6. пропозиції щодо цілей або операційних завдань на наступний звітний період або кілька послідовних періодів;
  7. пропозиції щодо заходів професійного розвитку працівника на наступний звітний період або кілька послідовних періодів.

Оціночні звіти підписуються працівником та його безпосереднім керівником або іншою особою, яка несе відповідальність за досягнення певних цілей або операційних завдань, встановлених у планах та довгострокових проектах ХПГ. У необхідних випадках, працівник та указані вище особи проводять консультації до підписання оціночного звіту протягом, як правило, трьох робочих днів.

Протягом трьох робочих днів після одержання підписаного працівником та указаними вище особами оціночного звіту, Директор ХПГ або керівники підрозділів підписують оціночний звіт та фіксують зведені відомості цього звіту у базі даних працівника.

Оціночні листи є підставами для створення чи коригування індивідуальних планів розвитку і використовуються під час атестації працівника.

Індивідуальний план розвитку працівників, стосовно яких не проводиться атестація, складається виключно на підставі консультацій осіб, які підписали оціночний звіт, стосовно пропозицій щодо заходів професійного розвитку працівника, а також особистих співбесід та тестувань щодо зміни посади або суміщення посад

Розділ ІІ. Атестація працівників

Планування атестації працівників

Щорічний план професійного розвитку працівників визначає:

  1. категорії працівників та/або посади, що підлягають атестації протягом відповідного року;
  2. графік проведення атестації;
  3. склад Атестаційної комісії і порядок внесення змін до її складу;
  4. графік консультацій стосовно результатів атестації та індивідуального плану професійного розвитку осіб, стосовно яких проводилася атестація;
  5. порядок внесення змін до щорічного плану.

Відомості про дати проведення атестації доводяться до відома працівників не пізніше ніж за два місяці до її проведення. Дати атестації не повинні припадати на періоди відпусток або іншої відсутності працівника, передбаченої у Правилах.

Атестація окремих працівників проводиться не частіше ніж один раз на три роки або встановленого договором строку зайнятості в ХПГ, якщо він триває менше, ніж три роки.

Безпосередній керівник працівника, який підлягає атестації, не має права ухвального голосу при прийнятті атестаційною комісією рішення стосовно такого працівника.

Проведення атестації

Атестація працівника проводиться уповноваженим складом Атестаційної комісії тільки за його особистої присутності.

На кожного працівника, який підлягає атестації, безпосередній керівник складає характеристику, що подається атестаційній комісії після ознайомлення з нею працівника, але не пізніше ніж за три робочі дні до атестації. Форма характеристики надається в Додатку 1. До Атестаційної комісії передаються також оціночні листи працівника, які були складені після останньої атестації, та індивідуальний план розвитку працівника.

Не допускається проведення оцінки професійного рівня та кваліфікації працівника за ознаками особистого статусу або іншими ознаками, що безпосередньо не пов’язані з виконанням посадових обов’язків.

Атестація може включати проведення тестувань, пов’язаних із виконанням посадових обов’язків працівника.

Рішення атестаційної комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії.

Засідання атестаційної комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу.

Рішення атестаційної комісії доводиться до відома працівника та Директора ХПГ протягом трьох днів після його прийняття.

Категорії працівників, які не підлягають атестації

Атестації не підлягають:

  1. працівники, які відпрацювали на відповідній посаді менше одного року;
  2. вагітні жінки;
  3. особи, які здійснюють догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом, інвалідом дитинства;
  4. одинокі матері або одинокі батьки, які мають дітей віком до чотирнадцяти років;
  5. неповнолітні;
  6. особи, які працюють за сумісництвом.

Постійний виконавчий орган має право визначити інші категорії працівників, які не підлягають атестації.

Результати атестації

Протягом трьох робочих днів після проведення атестації Атестаційна комісія приймає рішення про відповідність або невідповідність працівника займаній посаді та встановленим посадовим обов’язкам.

Якщо прийнято рішення про відповідність працівника, атестаційна комісія обов’язково проводить консультації з працівником стосовно змін посадового окладу та/або підвищення кваліфікації.

Якщо прийнято рішення про невідповідність працівника, атестаційна комісія рекомендує Директору ХПГ або керівнику відповідного підрозділу ХПГ перевести працівника за його згодою на іншу посаду чи роботу, що відповідає його кваліфікаційному рівню, або запропонувати професійне навчання з повторною (не пізніше ніж через шість місяців) атестацією.

Повідомлення про результати атестації та рекомендації атестаційної комісії з відповідним обґрунтуванням надсилається працівнику не пізніше наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення.

У разі відмови працівника від консультацій стосовно невідповідності, або від переведення на іншу посаду чи роботу, що відповідає його кваліфікаційному рівню, або від професійного навчання за рахунок коштів ХПГ Директор ХПГ за результатами атестації та особистої співбесіди має право звільнити працівника.

Результати атестації можуть бути оскаржені працівником до Ради ХПГ або в іншому порядку, встановленому законодавством.

Розділ ІІІ. Професійне навчання працівників

Організація професійного навчання працівників

ХПГ забезпечує професійне навчання працівників відповідно до довгострокових планів і проєктів ХПГ, а також індивідуальних планів професійного розвитку.

Щорічний та індивідуальні плани професійного розвитку визначає категорії працівників і строки їх професійного навчання у фахівців або інших закладах чи організаціях, визначених ХПГ на підставі консультацій з працівниками та відповідними фахівцями або закладами.

Указані плани можуть визначати заходи формального і неформального професійного навчання працівників.

Формальне професійне навчання

Формальне професійне навчання працівників включає перепідготовку, стажування, спеціалізацію та підвищення кваліфікації.

Формальне професійне навчання працівників може здійснюватися в акредитованих навчальних закладах за денною, очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою, а також за індивідуальними навчальними планами.

Формальне професійне навчання у стандартні робочі години не повинно перешкоджати виконанню посадових обов’язків іншими працівниками ХПГ.

За результатами формального професійного навчання працівникові видається документ про освіту встановленого зразка.

Неформальне професійне навчання працівників

Неформальне професійне навчання працівників включає тренінги та інші освітні послуги безпосередньо в ХПГ або в інших закладах чи організаціях, крім акредитованих навчальних закладів.

Неформальне професійне навчання працівників здійснюється в навчальних групах, що формуються згідно із щорічним планом професійного розвитку, або в рамках плану індивідуального професійного розвитку.

Неформальне професійне навчання працівників безпосередньо в ХПГ здійснюють викладачі або інші фахівці у відповідній сфері навчання, на умовах договору з надання освітніх послуг відповідно до Правил для персоналу або Правил для закупівель ХПГ.

Викладачі та інші фахівці повинні мати повну вищу освіту за відповідним напрямом і стаж роботи за відповідною спеціальністю не менш як три роки.

Результати неформального професійного навчання підтверджуються документом про присвоєння або підвищення кваліфікації. Директор ХПГ або керівники підрозділів мають право отримувати додаткові відомості про результати неформального професійного навчання.

Витрати на професійне навчання

Витрати на професійне навчання працівника фінансуються за рахунок:

  1. коштів ХПГ, затверджених у щорічному плані професійного розвитку;
  2. власних коштів працівника;
  3. коштів інших фізичних чи юридичних осіб.

Повна або часткова оплата ХПГ витрат на формальне та неформальне навчання працівника дозволяється в випадку майбутньої зайнятості в ХПГ не менше одного року після одержання документа, що підтверджує результати навчання.

Повна або часткова оплата ХПГ витрат на участь працівників ХПГ у тренінгах та інших освітніх заходах безпосередньо в ХПГ здійснюється за згодою Директора ХПГ.

Розділ ІV. Зміни та припинення виконання планів професійного розвитку

Щорічні плани професійного розвитку підлягають перегляду або припиненню на підставі рішень постійного виконавчого органу про затвердження довгострокових планів або проєктів ХПГ.

Індивідуальні плани професійного розвитку підлягають перегляду або припиненню на підставі рішень про звільнення або тривалої відпустки працівника

Особиста співбесіда працівника з Директором ХПГ або керівником підрозділу при звільненні працівника або наданні йому тривалої відпустки має визначити, зокрема:

  1. підстави припинення зайнятості в ХПГ або професійної діяльності в цілому;
  2. пропозиції ХПГ щодо змін посади або умов зайнятості (за згодою сторін);
  3. обмеження конкуренції щодо використання працівником результатів формального професійного навчання до закінчення строків, встановлених цими Правилами або трудовим чи цивільно-правовим договором;
  4. форми можливої участі працівника в діяльності ХПГ після припинення трудового чи цивільно-правового договору.

Результати указаної співбесіди фіксуються в базі даних працівника не пізніше наступного робочого дня.

Додаток 1: Форма характеристики співробітника ХПГ.pdf

 Поділитися