MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Прокурор МКС Карім Хан відвідав Харків

15.06.2022   
ХПГ-інформ
Прокурор Міжнародного кримінального суду приїхав до України втретє. Раніше він уже відвідав Бучу та Бородянку.

Візит Каріма Хана до Харкова, фото: Офіс Генпрокурора

«Під час третього візиту прокурора МКС в Україну, він відвідав найбільш постраждалий район Харкова – Північну Салтівку, а також Шевченківський район, де 26 травня загинули 9 осіб та 17 були поранені. Територію району майже дві години безперервно обстрілювали ймовірно  із самохідних гармат “Піон”. Серед вбитих –  5-місячний хлопчик, якого відкинуло на дашок під’їзду з батькових рук», – йдеться в повідомленні на сайті Офісу Генерального прокурора. 

«Це час, коли ми маємо показати, що закон є на передовій. Усі причетні до конфлікту несуть відповідальність і можуть бути притягнуті до відповідальності у разі скоєння злочину. Наша команда безпосередньо на місці подій працює над з'ясуванням правди»,  – заявив  Карім Хан під час візиту.

Візит Каріма Хана до Харкова, фото: Офіс Генпрокурора

«Прокурор Хан уважно обстежує всі місця злочинів, ставить важливі професійні питання нашим прокурорам. На фронті справедливості ми з ним пліч-о-пліч: в незалежному розслідуванні Офісу прокурора МКС українська прокуратура надає активне сприяння Гаазі. Водночас ми разом працюємо в рамках Спільної слідчої групи на платформі Євроюсту, до якої Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду долучився вперше в своїй історії», – зазначила генпрокурор Ірина Венедіктова.

За інформацією прокурорів через постійні ворожі атаки в Харкові та області загинули вже 760 цивільних, поранено більше 1000. Зруйновано більше 4000 об’єктів, з яких майже  2500  – багатоповерхівки. 

Нагадаємо, раніше Карім Хан заявляв, що саме в Україні Міжнародний кримінальний трибунал проводить наймасштабніше розслідування за всю свою історію. Крім  того, він анонсував відкриття представництва МКС у Києві.


Україна подала запит до Міжнародного Суду про порушення справи проти рф  26 лютого. Незабаром МКС розпочав розслідування.

 Поділитися