MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Держдума ухвалила закон про ув’язнення на 15 років за правду про війну в Україні

04.03.2022   
ХПГ-інформ
Парламентарі країни-окупанта ухвалили поправки про довгострокове позбавлення волі за «фейки про російську армію». А в офіс правозахисного центру «Меморіал» прийшли силовики.

Фото: «Новая Газета»

Парламентарі країни-окупанта одноголосно ухвалили поправки про довгострокове позбавлення волі за «фейки про російську армію», повідомляє «Новая Газета».

За інформацією ВВС, законопроєкт додає до російського кримінального кодексу статтю, відповідно до якої за за поширення «недостовірних відомостей» про дії збройних сил Росії винним загрожує три роки колонії. У разі розповсюдження правди «у складі організованої групи» або з «підробкою доказів» максимальний термін покарання зростає до 10 років колонії. Якщо ж поширення недостовірної інформації спричинило тяжкі наслідки (цікаво які? падіння режиму? – ред.), винним загрожуватиме вже до 15 років колонії.

Крім того, поправки внесено до адміністративного кодексу. За заклики до введення санкцій проти Росії, розповсюдження інфомації, яка дискредитує використання російської армії заради захисту інтересів Росії, заклики до «несанкціонованих» антивоєнних мітингів російським громадянам загрожуватиме штраф до 500 тисяч рублів.

Законопроєкт передали до Ради Федерації, і він може вступити в силу вже завтра.

Тим часом російські силовики прийшли з обшуками в офіси правозахисного центру «Меморіал» та комітету «Громадянське сприяння» .

 Поділитися