MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З камери до війська боронити країну від ворога

03.03.2022   
Андрій Діденко
Володимир Зеленський звернувся до українців, які перебувають у неволі і мають бойовий досвід, приєднатись до лав українського війська. Ірина Венедіктова уточнила, що це точкова акція, а не масове звільнення з ув'язнення. Втім, не всі керівники пенітенціарних закладів довели до відома ув’язнених інформацію про це і сприяють формуванню груп засуджених, які підуть в саме пекло захищати рідну землю.

Не насниться навіть у страшному сні.

Те, що відбувається в Україні вже тиждень, неможливо було уявити навіть в жахливому сні. Ми живемо в історичний час, про який наші діти будуть дізнаватися з підручників. Тепер є тільки вимір часу до війни, під час війни і що буде після війни.  

Російські війська підступно і нахабно напали на Україну. Ці дії активно підживлюються і супроводжуються реальною брехнею на найвищому рівні, як під час екстреного засідання Ради безпеки ООН. То можна тільки уявити, яким брудом поливають українську владу і українських людей з екранів російського телебачення і які новини повідомляють про війну в Україні. Цією брехнею просто просякнута вся російська політика. Для росіян презентується визвольна боротьба проти «націоналістів і фашистів». Проте не всі росіяни вірять в цю пекельну брехню. Люди тисячами виходять на пікети проти війни, за що їх арештовують і доправляють до в'язниці. Сотні російських вчених засудили військові дії проти України, їх підтримують тисячі небайдужих:

Спочатку після офіційного визнання Московією ОРДЛО росіяни підтягнули до кордонів України багатотисячне військо, залякуючи кількісним складом, брякаючи зброєю, а потім взагалі безсоромно почали бомбити стратегічні об'єкти на території всієї країни, в рамках підготовчої операції повномасштабного вторгнення. Після цього російська орда посунула з усіх боків немов саранча. І якби це було в 2014 році, невідомо, чим би закінчилась ця ескалація. Але зараз українське військо сильне, воно є гордістю нації, плюс міжнародна підтримка, плюс рух добровольців і волонтерів, активність якого просто зашкалює.

Росіяни сподівалися на швидку перемогу, а отримали пекло. Путін хотів провчити «молодшого брата» за неслухняність і самостійність, а отримав потужну відсіч з перспективою розвалу російської імперії.

За цей тиждень війни спричинені колосальні збитки для України, зруйнована інфраструктура, на відновлення якої потрібні шалені кошти і час, в деяких випадках декілька років.

Проте перемогу ще потрібно плекати і здобувати. Це тільки початок. В перший тиждень війни українському війську вдалося відбити потужний штурм російських загарбників. Військові говорять, що перший удар завжди готується найбільш масованим, задіяні найкращі сили, і відбивший його, українські війська відчули смак перемоги, а українці зрозуміли й усвідомили, що ворога можна трощити і знищувати. Чомусь таке уявлення було, яке навіювалося не без інформаційної кампанії, що російські війська з легкістю завоюють Україну, якщо забажають, візьмуть Київ з мінімальними втратами. Ми всі розуміємо, що Путін і його команда вкладають шалені кошти в озброєння, що армія, яка проявила себе в багатьох сірих зонах у світі, допомагала, по суті, їх створювати, є одним з найвагоміших аргументів російського диктатора. Такий фінал чекав і на Україну в разі захоплення російськими «визволителями», як й інші регіони: Нагірний Карабах, Придністров'я, Південна Осетія, Абхазія, ОРДЛО, Крим. Але українські війська та місцеві мешканці влаштували такий “гарячий прийом” російським окупантам, що за офіційними даними повідомляється про декілька тисяч загиблих і поранених росіян, сотні полонених, безліч знищеної ворожої техніки.

Але чим більший спротив, тим жорстокішими стають дії росіян стосовно. Ми спостерігаємо останні дні ракетні удари по житлових будинках найбільших міст країни – Харкова та Києва, й в інших місцях, де вони не можуть захопити місто – Охтирка, Житомир.

Те, що відбувається в українських містах і селищах, має прямі ознаки злочинів проти людяності та воєнних злочинів, вчинених керівництвом Російської Федерації, і є всі підстави сподіватися, що ці злочини стануть предметом розгляду Міжнародного кримінального суду.

Війна об'єднала

Ця війна об'єднала українців. Верховна Рада демонструє безпрецедентне єднання «коаліції за мир» голосуванням більш ніж 300 голосів за ключові рішення в підтримку українського війська і захист української землі від російської навали.

Центральні телеканали об'єдналися в єдиний інформаційний марафон на захист України.

Люди, російськомовні та україномовні об'єдналися навколо захисту своєї вітчизни. Йдуть масові набори в територіальну оборону, стоять черги здачі донорської крові, не всім людям вдається віддати свою кров через велику кількість бажаючих, записуються щоб потім знову прийти, як з'явиться така потреба і можливість. Волонтерські пункти наповнені пожертвуваннями, фінансова підтримка вимірюється шестизначною сумою на потреби армії.

Українці продемонстрували єдність нації незалежно від етнічного походження, віросповідання, мови, і уподобання не мають значення. Всі зацікавлені в одному питанні: коли закінчиться війна нашою перемогою та якою ціною?!

Звернення керівників держави до в'язнів

Володимир Путін називає війну в Україні «військовою операцією», яка, за його словами, триватиме до тих пір, поки не будуть досягнені цілі – демілітаризація, тобто приєднання України до «руського міра», і денаціоналізація – тобто, за логікою Путіна, країною правлять нацисти, яких потрібно усунути. Зрозуміло, що консенсусу між сторонами конфлікту досягти нереально.

Що очікувати українцям після невдалих спроб захоплення російськими військами Києва, Одеси, Харкова й інших міст і селищ? Ядерних ударів, ракетного обстрілу, бомбардування?!

Чому Росія дозволяє собі вчиняти такі брутальні дії?!

Президент Володимир Зеленський звернувся до людей доброї волі, які мешкають за кордоном і мають бажання вступити в Українське військо, об'єднуватися в загони і захищати незалежність України.

Також, враховуючи складність ситуації, Володимир Зеленський звернувся до українців, які перебувають в неволі і мають бойовий досвід, приєднатись до лав українського війська.

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова уточнила, що це точкова акція, а не масове звільнення з ув'язнення.

Терміново керівникам закладів пенітенціарної служби спрямована вказівка в Міжрегіональні управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції: слідчі ізолятори, установи виконання покарань у Київській, Житомирській, Черкаській, Чернігівській, Одеській, Миколаївській, Херсонській та Кіровоградській областях: «У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, начальникам установ виконання покарань та слідчих ізоляторів провести роз'яснювальну роботу серед засуджених та визначити коло осіб, які бажають вступити до лав збройних сил України за умов їх помилування».

Але не всі керівники установ розуміють важливість цих дій з боку керівництва країни.

Не всі керівники пенітенціарних закладів довели до відома ув’язнених ці настанови і сприяли формуванню груп засуджених, які підуть в саме пекло захищати рідну землю.

Звернення засуджених

Ми публікуємо деякі фрагменти звернень засуджених:

«Чи є хоч щонайменший шанс, що ув'язнені зможуть захищати свою батьківщину? В останньому виступі Зеленського Президент заявив, що з громадян, які бажають захищати свою країну будуть зняті всі санкції. Почуття патріотизму серед засуджених просто зашкалює, в тому числі і серед засуджених довічно».

«Може ви чули новини стосовно ситуації з засудженими? Навіщо вони сидять? Зараз самий час спокутувати вину перед батьківщиною».

«Можна якось прискорити це питання? Щоб не було як з Донецьком, Луганськом і Кримом в 14 році, коли там “зеків” забули?»

Не забуваємо про в'язнів ОРДЛО

Дійсно ситуація була не з приємних, коли в 2014 році напризволяще були залишені фактично в заручниках більше 16 тисяч в'язнів в 28 установах на території Луганської і Донецької областей.

Ми про це писали, але, на жаль, нас не почули в 2014 році: «На території Донецької і Луганської областей, крім гарматних атак, терористичних акцій, катувань і вбивств існує ще одна реальна проблема. Крім зруйнованої і навмисно знищеної інфраструктури регіону на підступах зими для того, щоб створити реальну гуманітарну катастрофу в цих областях, постає ще одне важливе питання. Це захист з боку держави десятків тисяч осіб, що опинилися в заручниках, бо перебувають під вартою в закладах, підпорядкованих Державній пенітенціарній службі України за рішеннями українських судів. Відповідно до закону, саме держава має забезпечити як захист життя та здоров’я цих осіб, так і створення належних умов утримання відповідно до міжнародних стандартів».

Україна змінилася, світ змінився

Україна в Євросоюзі. Такий прогноз можливий в найближчу перспективу. Проте якщо так станеться, і Євросоюз сприятиме відновленню України після російської навали фінансово, залишаються зобов’язання з боку України щодо приведення до відповідності Європейським стандартам корумповану структуру судової системи, правоохоронні органи і всі інші сфери українських реалій, які не реформовані, в тому числі і пенітенціарну службу.

Ми нагадаємо, що в нашій країні менше одного відсотку виправдувальних судових вироків, в той час, як в країнах Європи цей показник сягає 15-20-25 відсотків. Тобто в неволі перебувають десятки і сотні безневинних людей, в тому числі і засуджені довічно. Ми розказуємо ці історії свавільно засуджених довічно на нашому сайті “Боротьба за життя”:

То може є реальна нагода дати людям шанс вийти на волю і боронити свою батьківщину від російських окупантів і не чекати, коли міна, снаряд, ракета влучить в тюрму і поховає всіх разом – і винних і безневинних?!

Після подій в Україні є сподівання, що імперія зла і брехні розвалиться, як колись розвалився Радянський Союз, так і Росія поділиться на багато маленьких, але незалежних республік, є сподівання і надія, що незалежність отримає республіка Білорусь, а режим диктатора і самопроголошеного “батька” Лукашенка буде повалений.

 Поділитися