MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: жінка, що з’явилася у програмі Першого каналу з антивоєнним плакатом, зникла

15.03.2022   
ХПГ-інформ
Овсяннікова працювала на Першому каналі редактором з 2013 року і довгий час була частиною пропагандистської машини. 14 березня вона увірвалася в ефір з плакатом «Зупиніть війну! Вам тут брешуть».

 

Місце перебування Марини Овсяннікової, редакторки, що ввечері 14 березня зайшла в кадр з антивоєнним плакатом прямо посеред російської пропагандистської програми «Час», наразі невідома. «Зупиніть війну! Вам тут брешуть», – написала на плакаті жінка. Ефір було негайно припинено, глядачам кадри із студії замінили готовим сюжетом. Жінку затримали і доправили до відділу внутрішніх справ «Останкіно». За інформацією ОВД-інфо, зараз чергові відділення кажуть, що Овсяннікової у них немає. Ніхто не знає, де вона. 

Перед акцією Овсяннікова записала відео, в якому зокрема заявила:  «Відповідальність за цю агресію лежить на совісті лише однієї людини. Ця людина – Володимир Путін».

Як повідомляє Радіо Свобода, слідчий комітет почав перевірку щодо редакторки Першого каналу Марини Овсяннікової. Її можуть звинуватити за свіжою російською статтею кримінального кодексу, відповідно до якої за за поширення «недостовірних відомостей» про дії збройних сил Росії винним загрожує три роки колонії. У разі розповсюдження правди «у складі організованої групи» або з «підробкою доказів» максимальний термін покарання зростає до 10 років колонії. Якщо ж поширення недостовірної інформації спричинило «тяжкі наслідки», винним загрожуватиме вже до 15 років колонії. 

Журналісти зазначають, що Овсянніковій може загрожувати покарання строком до 10 років позбавлення волі. 

Президент України Володимир Зеленський подякував їй та іншим росіянам, які, наражаючись на небезпеку, відкрито виступають проти війни в Україні: «Я вдячний тим росіянам, які не припиняють спроб донести правду. Тим, хто бореться з дезінформацією та розповідає правду, реальні факти своїм друзям, своїм близьким та рідним. І особисто тій дівчині, яка увійшла до студії Першого каналу із плакатом проти війни. Тим, хто не боїться протестувати. Поки ваша країна не закрилася остаточно від усього світу, перетворившись на дуже велику Північну Корею, ви повинні боротися. Ви маєте не втратити і свого шансу».

Слід зазначити, що Овсяннікова працювала на Першому каналі редактором з 2013 року і довгий час була частиною пропагандистської машини.

 Поділитися