MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

SOS! Рятувати цивільне населення в Бучі, Ірпені, Гостомелі!

07.03.2022    доступно: in English
Буча, Ірпінь, Гостомель: ми звертаємося до всіх, хто може вплинути на державу-агресора із закликом дати можливість цивільним жителям евакуюватись із цих населених пунктів до більш безпечних і запобігти гуманітарній катастрофі та новим людським жертвам у цій розв'язані Росією війні.

Depositphotos

У Бучі, Ірпені, Гостомелі та прилеглих селах біля Києва йдуть бойові дії. Частково вони зайняті окупаційними військами, доступу до них немає. В цих населених пунктах залишилися мешканці, життя яких під загрозою.

Майже весь час люди перебувають у підвалах, без електрики, тепла, можливості поповнювати запаси їжі, води чи медикаментів. Часто вони не в змозі повернутись у власну домівку, оскільки вона знищена в результаті обстрілів чи бомбардувань. Неможливо допомогти визволитись тим, хто перебуває під завалами, отримав поранення і потребує невідкладної медичної допомоги.

ДСНС повідомляє, що станом на 8 годину 7 березня 2022 року за заявками населення потребують евакуації близько 4 тис. 400 осіб у Бучанському районі, які знаходяться у захисних спорудах, підвальних приміщеннях житлових будинків, об’єктах, дачних кооперативах та під завалами.

Ось точні останні дані щодо осіб, які потребують евакуації із цієї зони бойових дій:

Бучанська ОТГ понад 1 тис. 200 осіб, з них:

  • у м. Буча понад 450 осіб. По вул. Некрасова, 9 та у підвалі ліцею по вул. Вокзальна люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно;
  • смт Ворзель понад 700 осіб;
  • решта у с. Бабинці, Раківка, Озерне, Мироцьке, Блиставиця, Лісова Буча.

Ірпінська ТГ понад 850 осіб, з них:

  • у м. Ірпінь близько 800  осіб. По вул. Мечникова, 106 та 124 люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно.
  • с. Михайлівська Рубежівка понад 50 осіб.

Смт Гостомель понад 800 осіб, в тому числі по вул. Франка, 28, провулку Живописний, 8А, вул. Святопокровська, 3Д, вул.Нова, 3Г та 3Д люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно;

Бородянська ОТГ близько 800 осіб, з них:

  • у смт Бородянка понад 710 осіб. По вул. Центральна, 359,  326 та 371 люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно.
  • решта с. Шибене, Нове Залісся, Красний Ріг.

Макарівська ТГ понад 650 осіб, з них:

  • у смт Макарів понад 150 осіб. По вул. Героїв Крут, 32 люди знаходяться під завалами та не можуть вийти самостійно;
  • с. Миколаївка понад 410 осіб;
  • решта с. Колонщина, Копилів, Северинівка, Березівка, Плахтянка, Червона Гірка, Гавронщина.

Немішаївська ТГ понад 65 осіб (с. Немішаєво, Микуличі, Пороскотень, Клавдієво-Тарасове).

Дмитрівська ТГ понад 30 осіб (с. Мила, с. Гурівщина).

Для порятунку людей необхідно припинити бойові дії в цьому районі, створити гуманітарні коридори, допустити рятувальників і вивезти усіх постраждалих. 

На жаль, російські окупанти умисно прикриваються мешканцями цих населених пунктів, використовуючи їх як заручників у якості живих щитів.

Ми звертаємося до міжнародної спільноти, керівництва НАТО, світових лідерів, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, до всіх, хто може вплинути на державу-агресора із закликом дати можливість цивільним жителям евакуюватись з цих населених пунктів до більш безпечних і запобігти гуманітарній катастрофі та новим людським жертвам у цій розв’язані Росією війні.

Харківська правозахисна група
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Центр прав людини ZMINA
Центр “Соціальна дія”
Регіональний центр прав людини
Вектор прав людини
Донбас СОС
Луганський обласний центр «Альтернатива»
Центр громадянських свобод
ХОФ “Громадська Альтернатива”
БФ "Людина і право"
Фундація “Відкритий Діалог”
Асоціація УМДПЛ
ГО “Блакитний птах”
Український інститут з прав людини

 Поділитися