MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналістку Громадського ймовірно затримало ФСБ Росії

18.03.2022   
ХПГ-інформ

Фото з фейсбук-сторінки Вікторії Рощиної

Вікторія Рощина перестала виходити на зв’язок 12 березня. Вона робила репортажі з гарячих точок на сході й півдні України усі дні російсько-української війни.

Як заявляють у Громадському,  «у ці дні журналістка готувала матеріали про воєнні дії в Запорізькій та Донецькій областях. Вона планувала поїхати аж до Маріуполя, аби розповісти про те, що насправді відбувається у місті, яке понад два тижні щодня обстрілюють російські війська».

11 березня на сайті  Громадського було опубліковано матеріал Рощиної про тимчасово окупований Енергодар. Потім, припускають в редакції, журналістка ймовірно рушила із Запоріжжя до Маріуполя. Тоді колегам вдалося востаннє зв’язатичя з нею телефоном   –  зв’язок був дуже поганий і поговорити майже не вдалося. Достеменно відомо лише, що вона виїхала з Енергодара. 

12 березня зв’язатися з нею не вийшло. «Як нам стало відомо від свідків, яких ми не можемо називати з міркувань безпеки, на той момент журналістка перебувала в тимчасово окупованому Бердянську,  – зазначають у Громадському. – 16 березня ми дізналися, що напередодні (ймовірно 15 березня) Вікторію Рощину затримала ФСБ рф. Нині про її місцеперебування нічого невідомо».

Протягом двох діб колеги намагалися звільнити Вікторію в непублічний спосіб. Безрезультатно. Журналісти закликають українську та міжнародну спільноту долучитись інформаційно та діями до звільнення журналістки hromadske Вікторії Рощиної.

Нагадаємо, 8 березня Вікторія Рощина потрапила під російський обстріл в Запорізькій області. 

 Поділитися