MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Окупанти взяли в заручники батька мелітопольської журналістки

24.03.2022   
ХПГ-інформ

Росіяни вимагають від Світлани Залізецької повернутися в окупований Мелітополь.

Окупанти взяли в заручники батька мелітопольської журналістки Світлани Залізецької, щоб отримати контроль над її сайтом (батька вже звільнили). Фото: сайт НСЖУ

«Сьогодні (23 березня 2022 р.) о 7 ранку російські окупанти вдерлися до будинку відомої мелітопольської журналістки, директорки видання «Главная газета Мелитополя» та онлайн-медіа «Ріа-Мелітополь», члена НСЖУ Світлани Залізецької. Озброєні люди провели повний обшук приміщень. Оскільки пані Залізецька у той момент не було вдома, то вони взяли у заручники її 76-річного батька», – йдеться в повідомленні в телеграм-каналі Національної спілки журналістів України. 

– Зателефонували з незнайомого номеру телефону, думала, що це хтось із журналістів, які цікавляться сьогоднішніми новинами, – каже Світлана Залізецька. – Потім чую батьків голос: «Свєта! Свєта!». Каже, що його тримають у підвалі.

Журналістка спитала окупантів, чого вони домагаються. Отримала відповідь з кавказьким акцентом: «Светлана Иосифовна, чтобы ты была рядом». 

– Я просто страшно кричала – «Идите на х… откуда пришли!», – розповіла жінка. Вона попросила батька триматися і терпіти. 

– Вони справжні фашисти! Передають через знайомих у місті, що вимагають аби журналістка особисто з’явилася до них і лише за цієї умови дадуть свободу моєму батьку, старому чоловіку, який нещодавно переніс інсульт, – розповідає Світлана Залізецька. – Під час обшуку перевернули все в будинку, у батьків вилучили телефони.

Залізецька з виїхала з Мелітополя, але продовжує працювати над інформаційним сайтом «Ріа-Мельтополь». 

Журналістка розповіла, що призначена окупантами «нова керівниця Мелітополя», депутатка міської ради Галина Данильченко. обіцяла їй кар’єру в Москві за умови, що Зарецька співпрацюватиме з росіянами.

НСЖУ вимагає від окупантів негайно відпустити на волю Йосипа Залізецького і припинити  переслідувати українських журналістів.


21 березня ЗМІ повідомили, що у Мелітополі російські військові вивезли у невідомому напрямку групу представників місцевого медіахолдингу.

Російські війська окупували Мелітополь в останні дні лютого. 

 Поділитися