MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові від ворожого снаряду загинув колишній в’язень нацистських концтаборів

21.03.2022   
ХПГ-інформ

Борис Романченко, фото: твітер меморіалу Бухенвальд та Дора-Міттельбау
Борису Романченку було 96 років. Він пережив концтабори Бухенвальд, Пенемюнде, Дора та Берген Бельзен. Минулої п’ятниці російський снаряд влучив у його квартиру на Північній Салтівці.

Звістка про загибель віце-президента Міжнародного комітету Бухенвальд-Дора Бориса Романченка з’явилася у твітері меморіалу Бухенвальд та Дора-Міттельбау.

«Як ми дізналися від рідних, наш друг Борис Романченко, який пережив концтабори Бухенвальд, Пенемюнде, Дора та Берген Бельзен, був убитий під час вибуху в його будинку в Харків минулої п'ятниці. Ми глибоко стривожені», – йдеться в повідомленні.

Інформацію про загибель Бориса Романченка підтвердила журналістам Суспільного його онука Юлія: «Потрапив снаряд у квартиру, згоріло повністю все. Залишилися тільки кістки на панцерній сітці ліжка, як він і лежав. У тій квартирі на Салтівці прожив понад 30 років, останнім часом жив сам. Я пропонувала йому виїхати, але він відмовлявся. Він погано ходить, погано чує, не погодився їхати».

Юлія Романченко розповіла про труднощі з похованням діда: по-перше, житловий масив продовжують обстрілювати, а по-друге, приватні ритуальні організації вимагають дуже великі суми за свої послуги – понад 25 тисяч гривень. 

Згодом у пресслужбі Харківської міськради заявили, що родині загиблого допоможуть з вивозом тіла і похованням за рахунок міста.

«Він їздив до Німеччини, його там із почестями зустрічали. На його честь є й пам'ятник перед музеєм у Німеччині. Жив у голоді... Був у концтаборі Дора — звідти втік дивом. А потім опинився у Бухенвальді… Відслужив і п'ять років в армії. Багато чого розповідав, багато історій. Є його рукопис, щоправда, не знаю, чи зберігся він у батька, чи ні. Книжку дідусь видавати не планував, просто хотів, щоб після нього лишилась якась пам'ять», – наводить Суспільне слова Юлії Романченко.

 Поділитися