MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Перша підозра військовослужбовцю РФ за зґвалтування жінки на Київщині

22.03.2022   
ХПГ-інформ
Прокурори Київщини встановили військовослужбовця РФ, який вбив беззбройного чоловіка та неодноразово ґвалтував його дружину.

Фото: Tinnakorn jorruang, Shutterstock

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова розповіла про першу підозру військовослужбовцю РФ за згвалтування у порушенні законів та звичаїв війни (ч.ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

«До нас надходить оперативна інформація про статеві злочини російських військових на окупованих територіях та у "гарячих точках". Прокурори Київщини встановили військовослужбовця РФ, який вбив беззбройного чоловіка та неодноразово ґвалтував його дружину» – заявила вона. 

«За даними слідства, у березні 2022 року військовослужбовець РФ в одному із сіл Броварського району вдерся до приватного будинку та застрелив господаря дому. У подальшому, він разом із іншим військовослужбовцем країни-агресора, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, неодноразово ґвалтував дружину вбитого мирного мешканця, при цьому погрожуючи їй насильством та зброєю, зокрема і щодо її малолітньої дитини, яка знаходилася разом з потерпілою», йдеться в повідомленні Офісу Генпрокурора. 

Зараз жінка та її дитина перебувають у безпеці. Підозрюваного оголошено в розшук. Встановлюються інші учасники злочину. 


Нагадуємо, що Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися