MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Чернігівщині в’язнів відпустили до ТРО, а потім забрали назад до колонії і покинули на окупованій території — відео

23.03.2022   
Денис Волоха
В'язні Менської колонії №91, де утримують експравоохоронців, говорять, що адміністрація знущається з них і не дозволяє йти воювати, незважаючи на бойовий досвід.

© Владислав Рєзнік/ХПГ

В'язні Менської колонії №91, де утримують експравоохоронців, говорять, що адміністрація знущається з них і не дозволяє йти воювати, незважаючи на бойовий досвід.

У мережі опубліковано кілька відео, на яких люди, що представляються в’язнями Менської виправної колонії №91, розповідають, що їх було звільнено для служби в територіальній обороні, де вони кілька днів виконували завдання зі знешкодження та знищення підбитої ворожої техніки, але згодом — їх затримали та відвезли назад до колонії. На іншому відео ув’язнені заходять до пунктів чергування установи та знімають покинуті пости.

Менська колонія розташована за 75 км на захід від Чернігова, неподалік міста Мена. У ній відбувають покарання за вчинені злочини колишні співробітники правоохоронних органів.

«26-го лютого до нас звернулися представники адміністрації з пропозицією — за бажанням записатися до Збройних сил України, тому що почалась війна, — говорить один із в’язнів на відео. — Коли поруч із колонією почали проїжджати танки і стріляти гради, нас зібрали біля КПП і почали випускати».

За словами засуджених, спочатку випустили приблизно 40 осіб, які були учасниками АТО, а інших хотіли залишити в колонії. Після їхнього протесту керівник установи зателефонував до Мін’юсту, і решту охочих воювати теж відпустили, давши контакти тероборони в Мені. Решта засуджених та співробітники адміністрації втекли з колонії.

Після виконання завдань у складі менської тероборони протягом тижня, 16 засуджених посадили до автобуса і везли, як сказали, на допомогу чернігівським бійцям. «Маршрут було погоджено, але останньої миті мер міста Мена відправив нас за іншим маршрутом. Нас зупинила велика кількість п’яних і озброєних людей, які представилися територіальною обороною. На щастя для нас, ми знайшли з ними спільну мову, і вони розказали нам, що ми прямуємо просто до ворожих позиції. Так що ми розвернулися і поїхали назад до Мени. Наступного дня, 4-го березня зранку, з’ясувалося, що місце, куди нас везли, зрівняли із землею. Це була 21-ша школа в Чернігові».

Після обіду 4-го березня до засуджених приїхали начальник колонії №91 Тарас Голуб і його заступник Володимир Булавко, та запропонували повернутися назад, нібито для оформлення документів про помилування та вступу до територіальної оборони.

У колонії, як говорять засуджені, над ними почали знущатися, причому першою жертвою став пенсіонер державної кримінально виконавчої служби, якому працівники колонії розбили голову. Потім адміністрація залишила установу, яка зараз перебуває на окупованій території.

«Оскільки ми офіційно вступили до територіальної оборони, ми переживаємо, що якщо зайдуть російські війська, — нас розстріляють першими, тому що ми хотіли воювати за свою країну», — говорить один із засуджених на відео.

Засуджені Менської колонії звертаються до керівництва держави з проханням дати їм можливість звільнитися та брати участь у бойових діях, адже всі в’язні в установі мають навички поводження зі зброєю.

ХПГ подала запит до ДКВС з проханням прокоментувати ситуацію в колонії №91. Телефони Мін’юсту не відповідають.

 Поділитися