MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН: від початку повномасштабної російської агресії загинули понад 1120 цивільних, майже 4 мільйони виїхали з України

28.03.2022   
ХПГ-інформ
Більшість зафіксованих втрат серед цивільного населення було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною впливу, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари.

Маріуполь, поховання біля житлових будинків

Від 4 години ранку 24 лютого, коли почався збройний напад РФ на Україну, до 24:00 26 березня Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 2909 жертв серед цивільного населення: 1119 загиблих і 1790 поранених.  Життя втратили 224 чоловіки, 168 жінок, 15 дівчаток і 32 хлопчики. Стать 70 дітей і 1313 дорослих встановити не вдалося. 

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільного населення було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною впливу, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари», – заявляють в ООН.

УВКПЛ звертає увагу, що фактичні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, а багато звітів все ще очікують підтвердження. Це стосується, наприклад, Маріуполя та Волновахи (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Попасної та Рубіжного (Луганська область), Тростянця (Сумська область), де є повідомлення про численні жертви серед мирного населення. Ці цифри додатково підтверджуються і не включені у вищенаведену статистику.

Як повідомляє Офіс Генпрокурора України, станом на 10 годину 28 березня 2022 за даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також інших джерел, які потребують підтвердження, з початку вторгнення Російської Федерації в Україні загинуло 143 дітей (4 за останню добу) та постраждало 216 дітей (9 за останню добу).

Кількість людей, що через війну вимушені залишити Україну, наближається до 4 млн. Станом на сьогодні йдеться про 3,8 млн українських біженців. Ще шість з половиною мільйонів залишили свої домівки, але перебувають в середині країни. 13 млн – «застрягли» в зонах бойових дій. 

 Поділитися