MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У ЄС готові направити в Україну слідчі групи для документування воєнних злочинів, вчинених Росією

04.04.2022   
Як заявив радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко, тільки в Бучі за час російської окупації загинули щонайменше 400 людей. 

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про готовність Євросоюзу направити до України слідчих для вивчення та документування воєнних злочинів, вчинених російською армією.   Вона запевнила, що Європол та Євроюст підтримають таке рішення.

«Я поговорила з президентом України Володимиром Зеленським про жорстокі вбивства мирних жителів у Бучі та інших місцях в Україні. ЄС готовий направити спільні слідчі групи для документування воєнних злочинів за погодженням з генеральним прокурором України», – цитує Радіо Свобода Урсулу фон дер Ляйєн.

Як повідомлялося, 2 квітня з заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що Київська область повністю перейшла під контроль української армії. Згодом стало відомо, що відступаючи, війська рф залишили по собі заміновані території та величезну кількість замордованих цивільних. 

Як заявив радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко, в Бучі за час російської окупації загинули щонайменше 400 людей. 

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у спільному ефір телеканалів заявила, що найбільше жертв масових вбивств – у селищі Бородянка.

Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму з вимогою врахувати ці факти геноциду, військових злочинів та злочинів проти людяності РФ в Україні.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі британського радіо Times UK radio закликав місію Міжнародного кримінального суду приїхати до Бучі для збору доказів. Відповідний запит уже направлено до Міжнародного кримінального суду.

 Поділитися