MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська рада

06.04.2022   
ХПГ-інформ
У міськраді повідомляють, що мають свідчення очевидців щодо залучення до зачистки місцевих колаборантів та терористів «днр», які збирають та спалюють тіла замордованих та вбитих в результаті російського вторгнення жителів Маріуполя. 

Маріуполь в облозі, фото: телеграм-канал "Украина Life"

«У Маріуполі запрацювали російські мобільні крематорії. Після широкого міжнародного розголосу геноциду в Бучі, вище керівництво рф наказало знищити будь-які свідоцтва злочинів своєї армії в Маріуполі», – йдеться в повідомленні в телеграм-каналі Маріупольської міської ради. 

У міськраді повідомляють, що мають свідчення очевидців щодо залучення до зачистки місцевих колаборантів та терористів «днр», які збирають та спалюють тіла замордованих та вбитих в результаті російського вторгнення жителів Маріуполя. 

«Масштаба трагедії в Маріуполі світ не бачив від часів існування концтаборів нацистів. Рашисти перетворили все наше місто на табір смерті. Нажаль, моторошна аналогія отримує все більше підтверджень. Це вже не Чечня чи Алеппо. Це новий Освенцим та Майданек. Світ має допомогти покарати путінських нелюдів», – мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Нагадаємо, вчора Служба безпеки України заявила про те, що росіяни готують у Маріуполі масштабну провокацію. «За наявними даними, окупанти готують масштабну фальсифікацію: планують зібрати в одному місці тіла маріупольців, убитих самими ж росіянами, та представити їх, як масових жертв українських військ. Для цього останнім часом поширюються брехливі тези, що нібито «українці використовують мирних мешканців, як живий щит». Хоча це відверта маячня. Насправді саме російські війська знищують маріупольців – ще на початку березня у місті вже були змушені ховати вбитих у братських могилах», – йдеться в повідомленні СБУ.

Маріуполь перебуває в облозі від початку березня. Російська армія обстрілює та бомбардує місто, гуманітарну допомогу  не допускає, проводить примусову депортацію мешканців міста у Росію. 

Станом на 28 березня російська армія убила у Маріуполі не менше 5 тисяч жителів, серед них принаймні 210 дітей. Більш точні цифри наразі невідомі.

 Поділитися