MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вивезені до РФ маріупольці живуть у таборах за колючим дротом, — російські активісти

11.04.2022   
Денис Волоха

Depositphotos Depositphotos

Українці не можуть вільно залишати табір, у них немає документів, не вистачає зубних щіток та інших побутових речей.

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова вчора повідомила, що має інформацію про табір у Пензенській області Росії, де утримуються понад 400 вивезених з України мешканців Маріуполя, зокрема 147 дітей.

Посилаючись на активістів у Росії, Денісова говорить, що українці перебувають у таборі вже кілька тижнів «у вкрай важкому та пригніченому стані», не мають базових речей для життя.

У таборі також є студенти з Туркменістану, які самостійно виїхали з Маріуполя до ОРДЛО, звідки їх вивезли до Росії. Туркменам, на відміну від українців, дозволяється виходити за межі табору.

Як пише росіянка Катя Горобець, табір знаходиться у селищі Леонідівка (30 км від Пензи).

«У них є комендант, і вони буквально живуть за колючим дротом. Їм потрібно відпрошуватися в місто, можуть і не випустити. Документів немає. Грошей ніяких не дали, лише годують і волонтери возять. По суті люди в тюрмі чи концтаборі», — пише Катя Гробець.

Російські волонтери оголосили збір речей і коштів для допомоги українцям, утримуваним під Пензою.

Переміщення або депортація населення державою-окупантом є порушенням Женевських конвенцій і визнається воєнним злочином за Римським статутом Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Денісова зазначає, що у Пензенській області РФ є ще три подібні табори, куди українців з територій ОРДЛО вивезли ще до початку вторгнення.

За інформацією ХПГ, з непідконтрольних територій вивозили жінок, дітей та літніх. Чоловіків призовного віку в перші дні вторгнення почали примусово мобілізувати до «армії ДНР».

 Поділитися