Рада ООН з прав людини закликала рф надати доступ до депортованих громадян України
Це один з пунктів ухваленої сьогодні резолюції Ради ООН з прав людини щодо погіршення ситуації з правами людини в Україні через російську агресію. За неї проголосували представники 33 держав, утрималися –12, проти виступили Китай та Еритрея, повідомляє Укрінформ.
«Рада настійно закликає рф надати представникам і співробітникам міжнародних правозахисних і гуманітарних установ, включаючи спеціалізовані установи ООН, безперешкодний, своєчасний, негайний, необмежений і безпечний доступ до осіб, які були перевезені з постраждалих від конфлікту районів України та утримуються на території рф або районах, які контролюються чи окуповані рф, і надавати відповідним сторонам повний перелік таких переданих осіб та їх місцезнаходження», – йдеться в документі.
Серед іншого Рада ООН з прав людини вимагає негайно припинити військові дії проти України, утриматися від нападів на цивільне населення та об'єкти та від спонсорованої державою дезінформації та пропаганди війни, національної, расової чи релігійної ворожнечі.попросила незалежну міжнародну слідчу комісію щодо України провести ретельне розслідування подій у районах Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей. У червні Верховний комісар ООН з прав людини має представити доповідь щодо ситуації в Маріуполі.
Британське видання в ході розслідування знайшло в рф принаймні 66 таборів для депортованих українців. Частина з них розташована у віддалених регіонах держави-окупанта: у Сибіру, на Далекому Сході і навіть за Полярним колом. За інформацією російської преси до рф вивезли 808 тисяч громадян України.
У квітні журналісти The Independent отримали доступ до офіційного указу російської влади про примусову депортацію 95 739 мешканців Донецької та Луганської областей.