MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Так виглядає пекло на землі» – російські окупанти обстрілюють «Азовсталь» надважкими бомбами

19.04.2022   
ХПГ-інформ
У підвалах заводу переховуються близько тисячі цивільних.

Мешканці підземелля під Азовсталлю

«Російські окупанти завдають ударів по «Азовсталі» надважкими авіабомбами. В підземних укриттях металургійного комбінату знаходиться не менше 1000 цивільних. Переважно це жінки з дітьми та літні люди», повідомляє Маріупольська міська рада.

Командир полку "Азов" підполковник Денис Прокопенко звернувся до світових лідерів із закликом організувати евакуацію з Маріуполя цивільних громадян, а також поранених та загиблих бійців.

«Ніхто не вірить окупантам, тому я закликаю політиків всього цивілізованого світу організуйте зелений коридор, надайте гарантії безпеки, щоб негайно провести евакуацію цивільних, поранених та тіл вбитих воїнів, які мають бути поховані з почестями», – заявив він.

Інформацію про велику кількість мирних жителів у підземеллях «Азовсталі» підтвердив і начальник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін, який зазначив, що на території заводу «Азовсталь» знаходиться велика кількість цивільних: діти, жінки, люди похилого віку, в тому числі й немовля. 

Увечері 18 квітня було опубліковане відео з підземних укриттів металургійного комбінату. На ньому жінки і діти розповідають про складне життя під землею. 

– Я до цього сиділа в іншому бункері, але в нього другого березня попав снаряд, – розповідає  дівчина-підліток. – Спочатку нам казали, що запасів на рік, потім, що на місяць, тепер ось…

Скріншот з відео ютуб-каналу AZOV media

– Завдяки воєнним нам взагалі є що їсти, – веде далі молода жінка, що тримає на руках немовля. – Малому дали суміш і памперси…

Скріншот з відео ютуб-каналу AZOV media

Діти демонструють свої іграшки і розповідають, що робитимуть, коли нарешті зможуть вийти з бункеру, вже навіть список написали... 

Скріншот з відео ютуб-каналу AZOV media

– Молодший син весь час плаче, він спить і смикається, – розповідає мама трьох дітей. – У старших вже депресія починається, вони сумують за мирним життям. Останнім часом дуже страшно… Якщо наш уряд домовиться з міжнародними організаціями, щоб від ООН, від ОБСЄ тут організували зелений коридор, щоб нас звідси вивезти. Бо тут мені вже нема сенсу залишатися, у мене є лише те, що є на мені… Мені треба вивозити дітей. І зелений коридор потрібен, щоб була впевненість, що я доїду, що мене ніде не розстріляють.

Скріншот з відео ютуб-каналу AZOV media

18 квітня командир 36-ї окремої бригади морської піхоти майор Сергій Волина звернувся до Папи Франциска.

Сергій Волина, фото: Українська правда

Лист українського військового опублікувала «Українська правда»: 

«Ваша Святосте, Папо Франциску!

Я не є католиком, я православний. Я вірю в Бога і знаю, що світло завжди перемагає темряву.

Я не бачив Ваших звернень до світу і не читав всіх останніх Ваших заяв, я воюю понад 50 днів в повному оточенні і все, на що в мене є час , - це запеклий бій за кожен метр оточеного ворогом міста.

Я воїн. Я офіцер, який дав присягу на вірність своїй країні. І я готовий битися до кінця. Попри переважаючу силу ворога, попри нелюдські умови на полі битви, постійні артилерійські та ракетні обстріли, брак води, їжі та медикаментів.

Ви, мабуть, бачили багато що в своєму житті. Але впевнений, що ніколи не бачили те, що зараз відбувається в Маріуполі. Бо саме так виглядає пекло на землі.

В мене мало часу, щоби описати всі жахи, які я бачу тут щодня. На заводі в бункерах живуть жінки з дітьми, з немовлятами. В голоді та холоді. Щодня під прицілом ворожою авіації. Щодня помирають поранені, бо немає медикаментів, немає води, немає їжі.

Я звертаюся до вас по допомогу. Бо настав час, коли не молитвами єдиними. Допоможіть врятувати їх. Після бомбардування драмтеатру вже ні в кого не лишилося віри російським окупантам. Донесіть світу правду, евакуюйте людей та врятуйте їхні життя від рук сатани, який хоче спалити все живе».


Маріуполь перебуває в облозі з 1 березня. Російська армія обстрілює та бомбардує місто, гуманітарну допомогу  не допускає, проводить примусову депортацію мешканців міста у Росію.

 Поділитися