MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Отримати статус ВПО тепер можна в Дії 

19.04.2022   
ХПГ-інформ
Станом на 17 квітня як внутрішньо переміщені особи зареєструвалося понад 1,4 мільйона людей. Насправді їх значно більше.

Фото: diia.gov.ua

Статус внутрішньо переміщеної особи для себе і дітей можна отримати онлайн, повідомляє Міністерство цифрової трансформації. У Дії також можна подати заявку на щомісячну допомогу – 2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей. Гроші будуть нараховані на картку єПідтримка. Обмежень на їхнє використання немає. 

Для того, щоб отримати статус та допомогу для ВПО в Дії треба:

- оновити застосунок та в розділі «Послуги» вибрати «Отримати статус ВПО»;

- вказати своє поточне місцеперебування та підтвердити геолокацію;

- свідоцтва про народження дітей мають підтягнутися автоматично, якщо ні – номери свідоцтв можна ввести вручну; 

- далі слід вибрати картку єПідтримка і вказати, яка допомога вам потрібна;

- залишити контактні дані. 

Щойно з’явиться можливість, з вами зв’яжуться представники соцзахисту.

«Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку єПідтримка, – розповідають в Мінцифри. – Наразі послуга доступна для українців, які отримують статус ВПО вперше. Працюємо над тим, щоб найближчим часом нею змогли скористатися і всі переселенці, що отримали статус ВПО раніше». 

Станом на 17 квітня як внутрішньо переміщені особи зареєструвалося понад 1,4 мільйона людей. «Це люди, які опинились в іншому місті, часто без необхідних речей, з дітьми та літніми родичами. Їм потрібно житло, елементарні речі – їжа, медикаменти та засоби гігієни на перший час, а в подальшому – робота. Тому держава під час воєнного стану, навіть в умовах вкрай обмежених ресурсів, впровадила систему заємопов’язаних програм, які допомагають людям вирішити ці питання, – зазначила міністр соціальної політики України Марина Лазебна. – Ми знаємо, що через велику кількість вимушено переміщених людей, в багатьох громадах утворили великі черги на реєстрацію. Але у найближчі дні… стати на облік як внутрішньо переміщеній особі та подати заву на допомогу на проживання можна буде через Дію, не виходячи з дому без черг та зайвих паперів».

 Поділитися