MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російською ракетою знищено музей Григорія Сковороди

07.05.2022   
ХПГ-інформ

Зруйнований Музей Сковороди, 7 травня 2022 року, фото: телеграм-канал голови Харківської ОВА Олега Синєгубова

У ніч проти сьомого травня ракета влучила в Національний музей Григорія Сковороди, розташований у селі Сковородинівка на Харківщині. Спалахнула сильна пожежа. 

Снаряд влетів під дах старовинного маєтку, спалахнула пожежа. Вогонь охопив усі приміщення музею, повідомило Суспільне з посиланням на голову Золочівської громади Віктора Коваленка. 

Пожежа в музеї Сковороди, 7 травня 2022 року, фото: фейсбук-сторінка Золочівської громади

Внаслідок обстрілу був поранений 35-річний син директора музею – він цієї ночі охороняв приміщення. 

Маєток у Сковородинівці був зведений у XVIII столітті. Тут мешкав останні роки свого життя український філософ Григорій Сковорода. Тут він і похований. Напередодні війни в садибі закінчилися реставраційні роботи. У грудні цього року музей мав відзначати  трьохсотріччя від дня народження видатного філософа. 

Зруйнований Музей Сковороди, 7 травня 2022 року, фото: телеграм-канал голови Харківської ОВА Олега Синєгубова

Нагадаємо, за даними, задокументованими ХПГ, в Харківській області (включно з Харковом) за два місяці повномасштабної війни )від 24 лютого до 24 квітня) внаслідок артобстрілів та бойових дій було пошкоджено щонайменше 1617 об’єктів цивільної інфраструктури, серед них 22  – будівлі культурно-розважальних закладів.

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися