MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Ні харчів, ні ліків, ні світла: у селищі Вільча на Харківщині – надзвичайна гуманітарна ситуація 

29.04.2022   
У місцевому пансіонаті для людей похилого віку мешкають близько 100 осіб, більше половини з яких не можуть самостійно пересуватися. Вже три тижні у них немає електроенергії та води. 

Селище Вільча Вовчанського району Харківської області

У тимчасово окупованому селищі,  що розташоване у  Вовчанському районі Харківської області, мешкає близько 2 тисяч людей. Серед них є внутрішньо переміщені особи. Два дні тому, 27 квітня, сільський староста Вільчі Микола Лірський, у відчаї звернувся на своїй фейсбук-сторінці до Президента, Омбудсмана та голови Харківської ОВА.  

«Жителі селища потребують гуманітарної допомоги: існує потреба в продуктах, ліках, засобах особистої гігієни, – заявив він. – На сьогоднішній день відсутнє надходження пенсій через поштові відділення,не можна зняти кошти з банківських карток, не має електроенергії, відсутній  мобільний зв'язок, інтернет, люди повністю не володіють інформацією про Україну. Така ж ситуація у всьому м. Вовчанськ та у селах району».

У місцевому пансіонаті для людей похилого віку мешкають близько 100 осіб, більше половини яких не можуть самостійно пересуватися. Вже три тижні у них немає електроенергії та води. Готувати доводиться надворі на відкритому вогні, а воду мешканцям пансіонату привозять на тракторі. 

Під час боїв на річці Сіверський Донець було підірвано мости, а також дамбу на Печеніжському водосховищі. Таким чином  Вовчанський район виявився відрізаним від Україниі.

«Окупанти проводяться репресії населення: примусово забирають учасників АТО , працівників поліції України, мисливців, в яких відбирають зброю, у підприємців та фермерів відбирають автомобілі та техніку», – розповів Микола Лірський. 

Староста Вільчі був змушений виїхати з селища, адже окупанти намагались примусити його до співпраці. 

«Розуміючи , що наступним їхнім кроком буде примушення до співпраці силовими методами , натиск на мою сім'ю, яка потребує лікування, я вимушений був виїхати з небезпечної зони. Під час евакуації  наша колона була обстріляна окупантами, на жаль, є постраждалі», – каже Лірський.

В інтерв’ю Суспільному він розповів, що з Вільчі люди виїжджають самостійно, адже ніяких «зелених» коридорів для виїзду ніхто не організовує:

«І ці обстріли повторюються – я зідзвонююся з людьми іншими, які раніше виїжджали — теж були обстріли тих мирних громадян, хоча на машині кожного були наліпки з табличками "Діти", "Люди" – все одно проводяться обстріли. Цільові обстріли саме по колоні, яка рухається дорогою».

Микола Лірський просить сприяти організації «зеленого» коридору, надати гуманітарну допомогу і дати людям можливість безпечно виїхати з селища. 

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ситуацію, яка склалася у Вільчі. 

«Терор, жорстоке та принизливе поводження з мирними жителями на окупованих територіях це воєнний злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни», – заявила Денісова.

 Поділитися