MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Харківщині російські окупанти розстріляли волонтерів – розвідка

22.04.2022   
ХПГ-інформ
Трагедія сталася кілька днів тому біля тимчасово окупованого селища міського типу Шевченкове.

Трагедія сталася біля тимчасово окупованого селища міського типу Шевченкове. За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, окупанти ізолюють захоплені ними населені пункти, забороняють евакуацію та не пропускають навіть гуманітарні вантажі. 

«На сьогодні заблоковано всі окуповані населені пункти Великобурлуцького району, Харківської області. Виїзд можливий виключно на територію РФ, – повідомляють розвідники. – Діє абсолютна заборона на доставлення гуманітарних вантажів з контрольованої Україною території. Місцевих жителів попереджено про те, що волонтери, які намагаються доставити допомогу – розстрілюються. Нещодавно стало відомо про розстріл волонтерів, які їхали з СМТ Шевченкове».

У селищі немає мобільного зв’язку, світла, не працюють банкомати. Неможливо отримати медичну допомогу, ліки не підвозять. Ціни на продукти завищені. Дороги, навіть ґрунтові, – заміновані.

Про замінування доріг на тимчасово окупованих територіях Харківської області розвідники повідомляли ще 18 квітня. «На території Великобурлуцького району дозволений прохід місцевих жителів тільки на території РФ. Всі другорядні дороги (в тому числі – ґрунтові) повністю заміновано. Як пояснюють самі окупанти, це робиться з метою недопущення проїзду волонтерського транспорту та українських ДРГ», – попереджали розвідники.

Нагадаємо, 14 квітня російські військові обстріляли цивільні автобуси біля смт Борова Ізюмського району на Харківщині.Загинуло сім осіб, поранено 30.

2 квітня в окупованому місті Балаклія Харківської області російські танки обстріляли Центральну районну лікарню, а потім – евакуаційні автобуси, що мали вивозити на безпечну територію хворих.


Нагадуємо, що Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися