MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Борівській громаді на Харківщині пошкоджено та розграбовано більшість шкіл

27.04.2022   
ХПГ-інформ

Дві школи знищено вщент. Борівська громада Ізюмского району перебуває в тимчасовій окупації від 13 квітня.

Першою в березні снарядом було розбито Гороховатську школу, а у квітні окупанти знищили школу в селі Ізюмське. 

«Часткових руйнувань від воєнних дій зазнала школа в селі Піски-Радьківські. Тут вибиті вікна, є вибоїни в стінах, відбитий ріг будівлі... Постраждав також новий спортивний майданчик, побудований лише торік», – повідомляє телеграм-канал Борівської громади.

На подвір’ї  Борівської ЗОШ №1 – величезна яма  від снаряду, розкидані шматки шиферу, металу, будівельне сміття (останнє фото). Пошкоджені вікна, вибиті всі двері.  Навколо школи вітер носит папери, малюнки та фотоархіви школярів.

Школа пограбована, розповідають місцеві мешканці, меблі та обладнання в класах розбите: «Тут повний безлад та хаос, все зруйноване і спаплюжене».  Кажут, це результат «гостювання» росіян на початку окупації, а також діяльності місцевих мародерів.

«Борова знаходиться під контролем “комендатури”, очолюваної російським полковником та командою, сформованою з місцевих колаборантів. Загарбники намагаються контролювати пересування місцевих жителів в громаді, перевіряють документи на блок-постах, іноді навідуються з перевірками до дворів чи залишених фермерських господарств, складають свої «чорні списки» нелояльних до окупаційної влади громадян», – розповідають у Борівській селищній раді.

Окупанти не дають дозволу на завезення української гуманітарної допомоги на територію громади та відмовляються надавати зелені коридори для евакуації людей.

 Поділитися