MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російські військові допитують дітей

14.05.2022   
ХПГ-інформ

Ілюстративне фото: Alex_An_Der, Shutterstock

Люди, яким вдалося вирватися з Маріуполя, розповідають, що окупанти допитують малюків, щоб упіймати їхніх батьків на «брехні».

Про це розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко:

«Останні евакуйовані з Маріуполю повідомляють, що росіяни вже дійшли до допитів дітей. Після допиту батьків у їх присутності починають уточнюючий допит дітей щодо подробиць. Намагаються спіймати батьків на неправді».

Цю інформацію підтвердила і Омбудсман Людмила Денісова: «Спочатку рашисти допитують батьків, намагаючись з’ясувати необхідну їм інформацію. А після, за їхньої присутності,  допитують дітей. Окупанти шукають розбіжності в словах батьків і дітей. Такі “розвідувальні заходи”» проводяться в умовах та у спосіб, що чинить особливий моральний та психологічний тиск не тільки на батьків, а і на дітей. Діти відчувають страх та беззахисність перед озброєними військовими».

Такі допити є порушенням статей 27 та 31 Конвенції ООН про захист цивільного населення під час війни, заявила Оббудсман.  Згідно з Конвенцією мирні жителі право на захист від насильства та залякування та право на захист від будь-якого примусу фізичного чи морального характеру з метою отримання якихось відомостей.

Крім того, дії росіян порушують статтю 37 Конвенції ООН про права дитини: жодна дитина не може піддаватись жорстокому, принижуючому гідність поводженню.


Як ми повідомляли, минулого тижня стало відомо про місцезнаходження кількох фільтраційних таборів поблизу Маріуполя, зокрема в селах Безіменне та Козаче. «Понад два тижні в нелюдських умовах в селі Безіменне перебуває велика кількість чоловіків з районів Мирний та Волонтерівка. Вони вже «пройшли фільтрацію», але окупанти досі не дають їм можливість покинути територію табору. Причин не повідомляють, але в неофіційних розмовах російські солдати кажуть про ”резерв або для мобілізації, або для робіт”», –  писав Петро Андрющенко.

Маріупольців, що не пройшли «фільтрацію», окупанти тримають у колонії №52 або в «Ізоляції».

 Поділитися