MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Окупанти створили у фільтраційних таборах під Маріуполем нелюдські умови життя

06.05.2022   
ХПГ-інформ
Там вже вмер чоловік – йому не викликали швидку. Недавно кілька чоловіків намагалися прорватись до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хресту, які бачили з вікон. Не вдалося.

Фільтраційний табір у Безіменному, фото: ТК "Маріуполь Сейчас"

3 травня радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко вперше заявив про створений російськоми військовими в селі Безіменне фільтраційний табір, в якому тримають українських чоловіків з Маріуполя: «Понад два тижні в нелюдських умовах в селі Безіменне перебуває велика кількість чоловіків з районів Мирний та Волонтерівка. Вони вже «пройшли фільтрацію», але окупанти досі не дають їм можливість покинути територію табору. Причин не повідомляють, але в неофіційних розмовах російські солдати кажуть про ”резерв або для мобілізації, або для робіт”».

 5 травня Андрющенко оприлюднив свіже відео з Безіменного та інформацію про ще один фільтраційний табір, у селі Козацьке. 

«Майже чотири тижні тому окупанти примусово вивезли з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка всіх чоловіків. Близько двох тисяч осіб, яких розмістили в с. Безіменне та в с. Козацьке Новоазовського району. Формальний привід – для проведення фільтрації. Ніяких особистих речей з собою взяти не було дозволено, паспорти та інші документи, для ідентифікації особистості було відібрано», – розповідає Андрющенко. 

Чоловіків тримають у приміщенні школи та клубу. Так у Безіменному вже майже місяць чоловікам не дозволяють залишати територію школи без російського конвою. Тіснява: люди сплять на підлозі в коридорах. Годують погано. Санітарно-гігієнічні умови для такої кількості людей не створені: один рукомийник з холодною водою на 350 осіб. Хворих не лікують. 

«Серед людей в школі Безіменному зафіксовано перший випадок туберкульозу, в результаті чого спортивна зала школи перетворено на ізолятор де зачинено без медичного догляду велика кількість людей.  В с. Козацьке зафіксовано перший випадок смерті чоловіка через відмову окупантів викликати швидку допомогу», – заявляє радник міського голови Маріуполя. 

Переклички відбуваються двічі на день – зранку та о дев’ятій вечора. Якщо когось не знаходять, окупанти починають залякувати в’язнів табору тортурами і навіть розстрілом. 

«Документів людям не повертають, натомість всі отримали папір про проходження фільтрації, але й він не дає їм права покинути територію табору. Були окремі спроби, але чоловіків було затримано і побито. Остання невдала спроба за іронію долі була прорватись до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хресту, які утримані бачили з вікон», – повідомляє Андрющенко. 

Працювати примушують усіх, навіть хворих та людей з інвалідністю. Андрющенко припускає, що цих чоловіків можуть використати як робочу силу на розборі завалів Маріуполя або мобілізувати до армії окупантів. 

2 травня в’язням оголосили, що вони братимуть участь у параді на 9 травня в Маріуполі в якості «полонених». 

 Поділитися