Окупанти створили у фільтраційних таборах під Маріуполем нелюдські умови життя
3 травня радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко вперше заявив про створений російськоми військовими в селі Безіменне фільтраційний табір, в якому тримають українських чоловіків з Маріуполя: «Понад два тижні в нелюдських умовах в селі Безіменне перебуває велика кількість чоловіків з районів Мирний та Волонтерівка. Вони вже «пройшли фільтрацію», але окупанти досі не дають їм можливість покинути територію табору. Причин не повідомляють, але в неофіційних розмовах російські солдати кажуть про ”резерв або для мобілізації, або для робіт”».
5 травня Андрющенко оприлюднив свіже відео з Безіменного та інформацію про ще один фільтраційний табір, у селі Козацьке.
«Майже чотири тижні тому окупанти примусово вивезли з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка всіх чоловіків. Близько двох тисяч осіб, яких розмістили в с. Безіменне та в с. Козацьке Новоазовського району. Формальний привід – для проведення фільтрації. Ніяких особистих речей з собою взяти не було дозволено, паспорти та інші документи, для ідентифікації особистості було відібрано», – розповідає Андрющенко.
Чоловіків тримають у приміщенні школи та клубу. Так у Безіменному вже майже місяць чоловікам не дозволяють залишати територію школи без російського конвою. Тіснява: люди сплять на підлозі в коридорах. Годують погано. Санітарно-гігієнічні умови для такої кількості людей не створені: один рукомийник з холодною водою на 350 осіб. Хворих не лікують.
«Серед людей в школі Безіменному зафіксовано перший випадок туберкульозу, в результаті чого спортивна зала школи перетворено на ізолятор де зачинено без медичного догляду велика кількість людей. В с. Козацьке зафіксовано перший випадок смерті чоловіка через відмову окупантів викликати швидку допомогу», – заявляє радник міського голови Маріуполя.
Переклички відбуваються двічі на день – зранку та о дев’ятій вечора. Якщо когось не знаходять, окупанти починають залякувати в’язнів табору тортурами і навіть розстрілом.
«Документів людям не повертають, натомість всі отримали папір про проходження фільтрації, але й він не дає їм права покинути територію табору. Були окремі спроби, але чоловіків було затримано і побито. Остання невдала спроба за іронію долі була прорватись до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хресту, які утримані бачили з вікон», – повідомляє Андрющенко.
Працювати примушують усіх, навіть хворих та людей з інвалідністю. Андрющенко припускає, що цих чоловіків можуть використати як робочу силу на розборі завалів Маріуполя або мобілізувати до армії окупантів.
2 травня в’язням оголосили, що вони братимуть участь у параді на 9 травня в Маріуполі в якості «полонених».