MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Маріупольців, що не пройшли «фільтрацію», окупанти тримають у колонії №52 або в «Ізоляції» 

11.05.2022   
ХПГ-інформ

© Pavlofox/Pixabay

Таку інформацію оприлюднив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«Всі, хто не пройшов фільтрацію і кого визнано «неблагонадійним» у фільтраційних таборах під Маріуполем доставляють у приміщення колишньої виправної колонії №52 у с. Оленівка Донецької області (окупована територія з 2014 року) або у відому тюрму «Ізоляція» в Донецьку. Колонія в Оленівці для тих, хто не проходить діючу службу у лавах ЗСУ, НГУ та інших правоохоронних органах. Тут тримають рідних військових, колишніх працівників правоохоронних органів, активістів, журналістів і людей, яки просто викликали підозру (включаючи просто наявність патріотичних татуювань)», – розповів він у своєму телеграм-каналі. 

Скріншот с телеграм-каналу Петра Андрющенка

За власним «законодавством» окупанти можуть проводити фільтраційну перевірку протягом 36 діб. Тому це мінімальний строк ув’язнення для українських громадян. 

Умови тримання у колонії нелюдські, зазначає Андрющенко:

«Приміщення тюрми переповнені. При плановому ліміті колонії в 850 осіб зі слів свідків, на сьогодні там утримується не менш 3 тис. людей. Переважно з Маріуполя та Маріупольського району. Приміщення наповнені людьми так, що немає змоги лягти. Вимушені стояти та сидіти на кортках. На день на видають баклажку води на десятки людей. Їжа не кожен день. Туалет раз на добу. Прогулок на відкритому повітрі не передбачено». 

Допити тривають по кілька годин. В’язням погрожують стратою, примушують до співпраці. Свідки кажуть про катування. 

Через 36 діб декого відпускають. Але багато людей просто зникає. Є інформація, що зниклих переводять до іншої, більш жорсткої тюрми. Такою може бути Донецька «Ізоляція».

9 червня 2014 року територію арт-центру «Ізоляція», який діяв на території колишнього заводу з 2010 року, захопили озброєні люди (фото з сайту Радіо Свобода, автор: Костянтин Стрілець)


«Ізоляція» – територія колишнього заводу, яку у 2014 році контрольовані росією угруповання перетворили на в’язницю для полонених і заручників. За інформацією Офісу генпрокурора України, до повномасштабної війни росії проти України у цій в’язниці утримували не менше 3500 осіб, 1600 з яких – цивільні.


«Можна стверджувати, що це фактично справжній концентраційний табір 21 сторіччя, створений росією в центрі Європи», – заявив Андрющенко .


Як ми повідомляли, минулого тижня стало відомо про місцезнаходження кількох фільтраційних таборів поблизу Маріуполя, зокрема в селах Безіменне та Козаче. «Понад два тижні в нелюдських умовах в селі Безіменне перебуває велика кількість чоловіків з районів Мирний та Волонтерівка. Вони вже «пройшли фільтрацію», але окупанти досі не дають їм можливість покинути територію табору. Причин не повідомляють, але в неофіційних розмовах російські солдати кажуть про ”резерв або для мобілізації, або для робіт”», –  писав Петро Андрющенко. 

 Поділитися