MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Маріуполь: окупанти вимагають неправдиво свідчити проти ЗСУ в обмін на компенсації за пошкоджене майно

16.05.2022   
ХПГ-інформ
В Маріуполі російські окупанти оголосили початок реєстрації на компенсацію за пошкоджене майно.  За житло обіцяють 500 тисяч рублів, за загиблого члена родини 3 млн рублів. Обов’язкова умова реєстрації – письмова заява, в якій вказано, що майно «було знищено українськими військовими», а близьких «вбито українською армією».

Маріуполь в облозі, фото: телеграм-канал "Украина Life"

В Маріуполі російські окупанти оголосили початок реєстрації на компенсацію за пошкоджене майно.  За житло обіцяють 500 тисяч рублів, за загиблого члена родини 3 млн рублів. Обов’язкова умова реєстрації  – письмова заява, в якій вказано, що майно «було знищено українськими військовими», а близьких «вбито українською армією». Про це розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«В разі відсутності / відмови такої позначки окупанти повідомляють, що ніяка компенсація проведене не буде. З урахуванням психологічного тиску та стану інформаційної блокади маріупольці в надії подають заяви з відповідними примітками. У підсумку, росія отримує десятки тисяч власноруч складених письмових «свідчень» про “звірства української армії”. Які має використати для впливу на міжнародну думку, у т.ч. з широким розголосом через пропагандистські медіа-канали, що продовжують свою діяльність на території країн  ЄС», – зазначив він. 


У квітні маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявляв, що у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів. 

Омбудсман Людмила Денісова 8 травня заявила, що кількість жертв, скоріш за все, вища: «Під кожним розібраним будинком виявляють десятки трупів мирних мешканців. Тож, є цілком обґрунтовані підозри, що офіційні цифри людських втрат по Маріуполю будуть набагато більшими за 20 тисяч».

За інформацією міськради, у Маріуполі зруйновано близько 90% будівель.

 Поділитися