Сотня врятованих з «Азовсталі» маріупольців вже у Запоріжжі. Окупанти штурмують завод
«Я підтверджую, що 101 мирний житель був успішно евакуйований з території сталеливарного заводу "Азовсталь" у Маріуполі та інших районів у рамках операції з безпечного проходу, що координується ООН та Міжнародним комітетом Червоного хреста», - заявила координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані.
Ще 58 людей приєдналися до колони у Мангуші поблизу Маріуполя.
«Протягом останніх днів, подорожуючи разом з евакуйованими, я чула розповіді матерів, дітей та слабких бабусь та дідусів про травму, яку вони переживали щодня під невпинними сильними обстрілами у страху смерті та майже без води, їжі та санітарних умов. Вони розповідали про пекло, яке їм довелось пережити, коли розпочалась війна і вони шукали притулку на комбінаті «Азовсталь»; багато хто був розділений зі своїми родинами та все ще не знає про долю рідних», – розповіла вона.
Утім, евакуацію не можна вважати закінченою. Зокрема віцепремʼєрка Ірина Верещук наголосила, що на території Азовсталі перебувають кількасот цивільних маріупольців : «Там є люди, які не встигли вибратися з-під завалів, їх не змогли підняти фізично».
В інтерв'ю BBC генеральний директор Енвер Цкітішвілі назвав приблизну кількість мирних жителів, що досі залишаються в комбінаті. Він заявив: «Ще багато людей перебувають у бомбосовищах. У конвекторному та товстолистовому цехах знаходяться понад 150 осіб у кожному. І серед них є діти. Там приблизно 30-40 дітей та десь 250 мирних жителів. Я вже не кажу про поранених, яких треба вивезти».
Вчора, 2 травня, з підземель маріупольського комбінату «Азовсталь» вдалося вивести сотню цивільних. Але вже увечорі російські війська знову почали атакувати завод. Відомо, що після масованих авіабомбардувань загинуло принаймні дві цивільні жінки.
Третього травня знову розпочався штурм «Азовсталі». Цьому передувало кількагодинне бомбардування. Про це розповів очільник Патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін: «Майже добу була артилерійська та авіацій, зараз пішли на штурм заводу в кількох місцях».
Нагадаємо, за інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, у підземеллях комбінату до початку евакуації перебувало близько 1000 цивільних та 500 поранених військових. Вони неодноразово зверталися до світових лідерів із закликом організувати евакуацію з Маріуполя цивільних громадян, а також поранених та загиблих бійців. Пісял довгих перемовин до евакуації підключилися ООН та Червоний Хрест.