MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Маріуполь: окупанти вимагають неправдиво свідчити проти ЗСУ в обмін на компенсації за пошкоджене майноТривають перемовини щодо евакуації тяжкопоранених з «Азовсталі» – ВерещукДе мама Аліси?З «Азовсталі» евакуювали жінок і дітей. Що буде з українськими військовими?Сотня врятованих з «Азовсталі» маріупольців вже у Запоріжжі. Окупанти штурмують заводМаріуполь: Із бомбосховищ «Азовсталі» сьогодні врятували 100 осіб«Азовсталь» продовжують обстрілюватиУкраїна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»«Так виглядає пекло на землі» – російські окупанти обстрілюють «Азовсталь» надважкими бомбамиУ Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська радаМаріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязіОксана Стоміна: Це – середньовічна жорстокість, помножена на сучасні можливості й нездорові, хворобливо-маніякальні амбіціїМаріуполь: про захисників, мирних мешканців та окупантів П’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президентаУ Маріупольському драматичному театрі загинуло щонайменше 300 осіб – міськрадаРосіяни розпочали в Маріуполі примусову депортаціюУ Маріуполі російські окупанти скинули авіабомбу на Драматичний театр«В нас на вулицях лежать трупи, які починають розносити собаки…»Війна в Україні. Геноцид Харкова.Кількість загиблих маріупольців ймовірно перевищує 22 тисячі – Маріупольська міськрада

Маріуполь потребує нової хвилі евакуації – міськрада  

23.05.2022   
ХПГ-інформ

Кожна літня злива наближає місто до спалаху епідемії, заявив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Фото: телеграм-канал t.me/andriyshTime

«Забиті зливові відводи та каналізація забезпечують розтікання дощової води разом зі сміттям, наслідками його гноєння та трупною отрутою по всьому місту», – зазначив він.

Окупанти заради красивої пропагандистської картинки ігнорують санітарні проблеми. Щоб показати, що життя покращується, вони запустили водогін. Але величезна частина його інфраструктури була зруйнована бомбами та обстрілами. Вода ллється просто під ноги та затоплює вулиці та стихійні поховання.  

Під час боїв було зруйновано більшість насосних станцій перекачування каналізаційних стоків, розповідає Андрющенко із посиланням на лідера екологічного руху Маріуполя Максима Бородіна.  Непошкоджені насоси не працювали через відсутність електроенергії. Тому  стоки просто накопичуються у  нижніх точках ландшафту. Здебільшого ,це місця де знаходяться каналізаційні насосні станції. Обладнання непоправно псується.

Крім того, у воду могли потрапити важкі метали та хімічні речовини, які входили до складу снарядів, якими обстрілювали місто, а також небезпечні речовини з пошкодженого в боях виробництва.

«Разом зі спробами окупантів відновити водопостачання, вода через пошкодження у трубах водопроводу та каналізації почне змішуватися з фекальними стоками і вже заражена буде рухатися далі до людей»,  – пояснює експерт. 

«Місто стоїть на порозі спалаху інфекційних захворювань. 100 тисяч жителів продовжують жити без води. Каналізація не працює. По всьому місту знаходяться хаотичні поховання. Під час характерних для Маріуполя літніх дощів все це буде потрапляти до річок, моря та джерел, звідки люди беруть воду. Тому нам потрібні стійкі зелені коридори для евакуації маріупольців. Разом з міжнародними партнерами маємо зробити все, щоб врятувати людей», – пояснив міський голова Вадим Бойченко.

Тим часом маріупольці змушені облаштовувати імпровізовані колодці. Вода в них не питна та ймовірно небезпечна для здоров’я, але іншої немає. 

Імпровізовані колодязі, фото: телеграм-канал t.me/andriyshTime


У квітні маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявляв, що у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів. 

Омбудсман Людмила Денісова 8 травня заявила, що кількість жертв, скоріш за все, вища: «Під кожним розібраним будинком виявляють десятки трупів мирних мешканців. Тож, є цілком обґрунтовані підозри, що офіційні цифри людських втрат по Маріуполю будуть набагато більшими за 20 тисяч».

За інформацією міськради, у Маріуполі зруйновано близько 90% будівель.

 Поділитися