Маріуполь потребує нової хвилі евакуації – міськрада
Кожна літня злива наближає місто до спалаху епідемії, заявив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
«Забиті зливові відводи та каналізація забезпечують розтікання дощової води разом зі сміттям, наслідками його гноєння та трупною отрутою по всьому місту», – зазначив він.
Окупанти заради красивої пропагандистської картинки ігнорують санітарні проблеми. Щоб показати, що життя покращується, вони запустили водогін. Але величезна частина його інфраструктури була зруйнована бомбами та обстрілами. Вода ллється просто під ноги та затоплює вулиці та стихійні поховання.
Під час боїв було зруйновано більшість насосних станцій перекачування каналізаційних стоків, розповідає Андрющенко із посиланням на лідера екологічного руху Маріуполя Максима Бородіна. Непошкоджені насоси не працювали через відсутність електроенергії. Тому стоки просто накопичуються у нижніх точках ландшафту. Здебільшого ,це місця де знаходяться каналізаційні насосні станції. Обладнання непоправно псується.
Крім того, у воду могли потрапити важкі метали та хімічні речовини, які входили до складу снарядів, якими обстрілювали місто, а також небезпечні речовини з пошкодженого в боях виробництва.
«Разом зі спробами окупантів відновити водопостачання, вода через пошкодження у трубах водопроводу та каналізації почне змішуватися з фекальними стоками і вже заражена буде рухатися далі до людей», – пояснює експерт.
«Місто стоїть на порозі спалаху інфекційних захворювань. 100 тисяч жителів продовжують жити без води. Каналізація не працює. По всьому місту знаходяться хаотичні поховання. Під час характерних для Маріуполя літніх дощів все це буде потрапляти до річок, моря та джерел, звідки люди беруть воду. Тому нам потрібні стійкі зелені коридори для евакуації маріупольців. Разом з міжнародними партнерами маємо зробити все, щоб врятувати людей», – пояснив міський голова Вадим Бойченко.
Тим часом маріупольці змушені облаштовувати імпровізовані колодці. Вода в них не питна та ймовірно небезпечна для здоров’я, але іншої немає.
У квітні маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявляв, що у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів.
Омбудсман Людмила Денісова 8 травня заявила, що кількість жертв, скоріш за все, вища: «Під кожним розібраним будинком виявляють десятки трупів мирних мешканців. Тож, є цілком обґрунтовані підозри, що офіційні цифри людських втрат по Маріуполю будуть набагато більшими за 20 тисяч».
За інформацією міськради, у Маріуполі зруйновано близько 90% будівель.