MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харків, у який почали повертатися мешканці, знову обстріляли

27.05.2022   
ХПГ-інформ
Загинуло дев’ять осіб, серед них немовля. 

Наслідки обстрілу Павлового поля, 26 травня, фото: скріншот з відео Суспільного

26 травня російські війська обстріляли Київський та Шевченківський райони Харкова. Гатили з півночі регіону – викорстовуючи реактивні системи залпового вогню та артилерію

Внаслідок обстрілів загинули 9 мирних жителів. Серед них – 5-місячна дитина та її батько. Мама дитини – у тяжкому стані. Поранено 19 цивільних, в тому числі 11-річну дівчинку. Обстрілювали також Харківський та Богодухівський райони.

– Ворог із артилерії бив просто по житловому району, це фактично центральна частина Харкова без жодної військової інфраструктури. За нашими даними, удари наносили з півночі області. Це виключно терор місцевого населення! – заявив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Наслідки обстрілу Павлового поля, 26 травня, фото: скріншот з відео Суспільного

Окупанти вдарили після відносного затишшя, коли Харків почав оживати. Протягом останніх тижнів до міста щодня приїздили близько двох тисяч осіб. Метрополітен, що від початку повномасштабної війни став прихистком для величезної кількості харків'ян, знов почав перевозити пасажирів. Після обстрілів у міськраді вирішили метро не зупиняти, але людям дозволити там переховуватись – для цього виділять окремі сектори.

Про це 26 травня сказав мер Харкова Ігор Терехов.

– Сьогодні у Харкові гучно і небезпечно. Ворожі війська знову обстрілюють місто. Є поранені та загиблі. Закликаю перебувати у безпечних місцях: підвалах, укриттях, на станціях метро. Ми не будемо зупиняти рух потягів у метро, виділимо спеціальні сектори, де ви зможете розміститися й перечекати бомбардування. Прошу тих людей, які будуть укриватися на станціях метро, бути акуратними та обачними, – заявив він.

 Поділитися