MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У тимчасово окупованих районах Харківщини зникають люди – розвідка

27.05.2022   
ХПГ-інформ

Фото: nito, Shutterstock

Окупанти безслідно забирають чоловіків до 60 років та молодих жінок, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Йдеться насамперед про Куп’янськ, Великий Бурлук, Шевченково, Ізюм. 

«Зникнення пов’язують з «роботою» співробітників російських спецслужб на окупованій частині області. Наразі всі шляхи виїзду на підконтрольні Україні території заблоковано. Автомобілі, якими люди намагаються евакуюватися ретельно фільтрують та повертають назад», – кажуть розвідники.

26 травня у смт Чкаловському Чугуївського району окупанти викрали Владислава Соловйова. Як повідомляє Слобідський край, напередодні російські військові забрали та катували його батька, голову Чкаловської громади Віктора Соловйова, та секретаря селищної ради Костянтина Чернявського. Їх примушували до співпраці, але згодом відпустили. Але наступного дня забрали сина очільника громади. 

22 травня стало відомо, що окупанти викрали Дворічанську селищну голову Галину Турбабу.


Тим часом, на окупованих територіях армія рф намагається заровадити власний  «документообіг». «У Боровій почали видавати надруковані на принтері документи типу свідоцтв про народження та смерть, посвідчення тощо, де значиться, що Борова належить до Куп’янського району Білгородської області російської федерації. Водночас, у самому окупованому Куп’янську ходять бланки із записом: «м. Куп’янськ, Луганська область, рф». Наголошуємо, з юридичної точки зору ці документи нікчемні, тобто не мають жодної правової сили», – повідомляє Борівська селищна рада. 

 Поділитися