MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Луганщина: окупанти розстріляли евакуаційний автомобіль, загинув журналіст

30.05.2022   
ХПГ-інформ
Броньоване авто їхало рятувати десять осіб, які чекали на евакуацію. Загинув французький журналіст Леклерк Імхофф. 

Розстріляна евакуаційна автівка, фото: t.me/serhiy_hayday

Броньоване авто їхало рятувати десять осіб, які чекали на евакуацію, повідомив очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Загинув журналіст французького каналу BFMTV Леклерк Імхофф. 

«Сьогодні наш броньований евакуаційний транспорт їхав забирати 10 людей з області та потрапив під ворожий обстріл. Осколки снарядів пробили броню машини, смертельне поранення в шию отримав акредитований французький журналіст, який робив матеріал про евакуацію, патрульного поліцейського врятувала каска»,   –  заявив він.  

Прескарта загиблого журналіста, фото: t.me/serhiy_hayday

Евакуацію офіційно призупинено.


За даними ІМІ, від початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну загинув щонайменше 31 журналіст, вісім – під час виконання професійних обов’язків. Серед них – кілька представників іноземних ЗМІ. Нагадаємо, 13 березня в Ірпені загинув кореспондента New York Times Брент Ренауд. 15 березня було вбито оператора Fox News П'єра Закшевського. 23 березня у Києві загинула журналістка російського видання The Insider Оксана Бауліна. 3 квітня у Маріуполі ракета вцілила в автомобіль литовського режисера та документаліста Мантаса Кведаравічуса.

 Поділитися