MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Винесено вирок за другою справою щодо дій російських військових в Україні

31.05.2022   
У Полтавській області двох військовослужбовців рф засуджено до 11 років 6 місяців позбавлення волі. Водія-зарядника бойової машини «Град» Олександра Бобикіна та навідника Олександра Іванова визнано винними в обстрілі цивільних об’єктів у Харківській області у перший день російського вторгнення в Україну 24 лютого.

Олександр Бобикін та Олександр Іванов, фото: Суспільне.Полтава

У Полтавській області двох військовослужбовців рф засуджено до 11 років 6 місяців позбавлення волі. Справа розглядалася в Котелевському районному суді. Водія-зарядника бойової машини «Град» Олександра Бобикіна та навідника Олександра Іванова визнано винними в обстрілі цивільних об’єктів у Харківській області у перший день російського вторгнення в Україну 24 лютого. За даними прокуратури, саме вони зруйнували ветеринарний ліцей у селищі Ветеринарне та житлові будинки у селищі Козача Лопань. Стріляли із селища Малинівка Бєлгородської області рф, а потім і з території України. Обидва обвинувачених визнали свою вину.

«Я повністю винен у злочинах, у яких мене звинувачують. Ми обстріляли Україну з Росії», – сказав Бобикін.

Як повідомляє «Українська правда» з посиланням на вирок Котелевського райсуду Полтавщини, підсудні служили в Мурманській області. У грудні їм повідомили про військові навчання в Білорусі. В лютому їхній підрозділ перекинули до Курська, а згодом до Білгородської області. «23 лютого російські підрозділи вишикували 6 "Градів" на відстані 4-6 кілометрів від кордону з Україною. При цьому Бобикін і Іванов знали, що в таких умовах їхня зброя працюватиме невибірково і в зону ураження можуть потрапити цивільні об’єкти. Вранці 24 лютого росіяни отримали від командира команду "вогонь", при цьому ніяких поправок для коригування вогню військовим не дали»,  – йдеться в повідомленні.

Російські військові встигли заглибитися на 25-30 км на українську територію, після чого їх розбила українці. Бобикін та Іванов два дні переховувались, а потім здалися в полон.

Адвокат обвинувачених наполягав на тому, що вони просто виконували наказ, діяли під примусом і службовою залежністю. На вирок може бути подана апеляція.


Нагадаємо, 23 травня російського сержанта Вадима Шишимаріна було засуджено до довічного ув’язнення за вбивство цивільного під час окупації Сумської області. Шишимарін визнав свою провину.

До суду скеровано перший обвинувальний акт щодо російського військовослужбовця щодо зґвалтування. «Київська обласна прокуратура та СБУ в рамках розслідування цього ганебного воєнного злочину встановили, що в березні під час окупації Броварського району нелюд увірвався до будинку в одному із сіл і застрелив його господаря. П‘яний військовослужбовець разом із іншим окупантом, одразу ж після вбивства декілька разів зґвалтували його дружину. Вони погрожували жінці зброєю та насиллям навіть стосовно її дитини, яка була в цей час поруч. Навіть попри те, що обвинувачений наразі не в наших руках, він не уникне справедливого суду і відповідальності перед законом», – заявила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Також учора стало відомо, що військовослужбовця рф звинувачують у загибелі 10 цивільних через нелюдські умови тримання у підвалі Ягіднянської школи – прокуратура заочно повідомила йому про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). В березні під час окупації села Ягідне Чернігівської області окупанти зігнали у шкільний підвал близько 350 місцевих мешканців. Серед них було 77 дітей, у тому числі 5 немовлят. Перед відправленням людей до підвалу за мінусової температури повітря їх привселюдно роздягали, проводили обшук та огляд, зазначають прокурори. «Військовослужбовці збройних сил РФ усвідомлювали, що підвал Ягіднянської школи був непридатний для проживання в ньому людей через відсутність вентиляційних засобів доступу свіжого повітря, штучного або природнього освітлення, водопостачання та водовідведення, вбиральні, а також місць для сидіння і відпочинку, засобів приготування їжі. Люди у приміщенні перебували в антисанітарних умовах, що загрожувало їхньому життю та здоров’ю. Через нелюдські умови утримання, заборону покидати приміщення підвалу померло 10 цивільних людей», – йдеться в повідомленні Офісу Генерального прокурора.

 Поділитися