MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Російські військові розстрілюють на окупованих територіях українських чиновниківУ Херсоні зник екоактивістОкупанти вбили в’язня у Херсонському СІЗО, до камер закидали світлошумові гранати Тимчасово окупована Херсонщина: півтисячі осіб катують «у підвалах»Херсонці вийшли на мітинг проти окупантів – їх розігнали газом та світлошумовими гранатамиОкупанти, погрожуючи розстрілом дітей, примушують жінок шпигувати – очільник Луганської ОВА На Донеччині окупанти обстріляли пункт видачі гумдопомогиУ Балаклії окупанти пошкодили лікарню і обстріляли евакуаційну колону, що їхала за пацієнтамиУ Харкові обстріляли житловий район: 7 осіб загинуло та 34 пораненоБіля Харкова російські військовослужбовці розстріляли цивільні автівки – ОмбудсманРосійська армія мінує українську землю протипіхотними мінамиХерсон: викраденого окупантами учасника ТРО знайшли мертвимВиїжджайте через Крим! – Верещук закликала херсонців у будь-який спосіб залишити областьМер Мелітополя: на російському блокпосту у Василівці – черга з тисячі автівокХерсон: окупанти готуються до «референдуму» і продовжують викрадати людей

У Херсоні та Запорізькій області окупанти готуються до «референдуму» 

08.06.2022   
ХПГ-інформ
На Херсонщині загарбники вже проводять фейкове «соціальне опитування», щоб підготувати підґрунтя для можливого приєднання до РФ. 

Фото: Радіо Свобода

Як повідомляє Радіо Свобода, представники призначеної окупантами адміністрації у Херсоні та у Запорізькій області знову заявили про підготовку до проведення «референдуму» щодо приєднання регіонів до рф. Це відбулося одразу після вчорашнього візиту до Херсону та Мелітополя очільника російської адміністрації президента Сергія Кирієнка. 

Призначена рф очільниця адміністрації Мелітополя Галина Данильченко учора після зустрічі з Кирієнком заявила, що росія залишиться в регіоні назавжди. «Тепер ми готуємось до референдуму», – зазначила колаборантка.  

У Херсоні вже не вперше заявляють про «референдум». Перші повідомлення про нього з’явилися ще в березні. Згодом окупанти анонсували його проведення на кінець квітня, але потім з якихось причин відмовилися від цієї ідеї.  Якщо раніше йшлося про «плебісцит» щодо створення окремої квазідержави на кшталт «ЛДНР», то цього разу російські політики кажуть про поглинання української території росією. Зокрема депутат держдуми Ігор Кастюкевич після візиту до регіону Кирієнка повідомив, що «включення Херсонської області до складу росії буде повноцінним, за аналогією з приєднанням Криму». Втім, слід зазначити, що сам очільник адміністрації російського президента нічого не сказав із цього приводу. Це може свідчити про те, що в москві рішення щодо окупованих територій все ще не ухвалено, а ідею щодо їх приєднання до складу рф  все ще «обкатують».

На разі під контролем армії рф перебувають значні частини Херсонської та Запорізької областей та обласний центр Херсон.

Тим часом за повідомленням української розвідки у Херсонській області окупанти проводять пропагандистське псевдоопитування. 

«Громадянам надходять дзвінки з телефонного номеру 74994263534. Людям пропонують відповісти на низку маніпулятивних запитань, які мають вплинути на їхнє ставлення до росії, війни, окупації та особисто путіна», – розповідають розвідники.

Серед питань, зокрема, такі:

- як ви оцінюєте обстановку у вашому регіоні?

- як ви оцінюєте обстановку в місті ХЕРСОН?

- що потрібно зробити «місцевій владі» для покращення умов життя?

- як ви ставитесь до спеціальної військової операції в Україні?

- як ви ставитесь до володимира путіна?

- як ви ставитесь до російської армії?

- на вашу думку, чи потрібно Херсону входити до складу рф чи йти шляхом Л/ДНР, чи увійти в склад «республіки Крим»?

- чи є родичі в Україні та росії?

- що варто зробити українській владі: забути про регіон, залишити його в спокої, списати борги. Що варто зробити рф для регіону: покращити освіту, пенсії, дороги, тощо?

Відповідати погоджуються не всі, а ті хто беруть участь в опитуванні, не можуть відповідати щиро через страх за своє життя.

«Навіть якщо проведення так званого “референдуму” буде неможливим, область можуть спробувати “приєднати” на підставі результатів “соціального дослідження”, де українці, начебто, “висловили підтримку окупаційного режиму”», – зазначають у Головному управлінні розвідки МО України. І нагадують: згідно з опитуванням 2018 року, проведеним групою «Рейтинг» в рамках проекту «Портрети регіонів», 68% жителів Херсонської області відчували гордість за те, що вони є громадянами України. 


Як ми повідомляли раніше, в тимчасово окупованій Херсонгській області не менше півтисячі осіб катують «у підвалах». Серед них активісти, воїни АТО, журналісти. «За нашою інформацією, близько 500 осіб перебувають "у підвалах", де відбуваються щодо таких осіб катування. Це і в Херсоні, і на адмінмежі з Кримом. Наприклад, у селищі Новоолексіївка, у місті Генічеськ окупаційні адміністрації приходять із цілими списками активістів, людей, які, зокрема, брали участь у громадянській блокаді Криму у 2015 році, служили в АТО... До них приходять додому, забирають, викрадають»,  – заявляла на початку травня постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

 Поділитися