MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

10 червня – головне за день

10.06.2022   
ХПГ-інформ
На Запоріжжі окупанти викрали студента; росіяни планували паспортизувати мешканців Київщини документами СРСР; в Amnesty International назвали смертний вирок полоненим іноземцям кричущим порушенням міжнародного гуманітарного права – коротко про важливе.

Артур Ярошевський, фото: РІА Мелітополь

• Учора на Запоріжжі окупанти викрали студента. Як повідомляє «РІА Мелітополь», у Приморську військовослужбовці рф викрали голову студентської ради Ногайського професійного коледжу Таврічного державного агротехнічного університету Артура Ярошевського. Спочатку окупанти шукали хлопця на роботі, потім прийшли до нього додому. В квартирі провели обшук, забрали всю оргтехніку. Військові сказали, що забирають хлопця на годинний допит, але так досі і не відпустили. Де він наразі перебуває, невідомо.

• СБУ повідомляє, що росіяни планували паспортизувати мешканців Київщини документами СРСР.  Військова контррозвідка СБУ  у покинутому будинку поблизу міста Макарів Бучанського району виявила  ворожий схрон із бланками радянських паспортів. Схоже, загарбники планували створити у Київській області окупаційну адміністрацію та організувати псевдореферендум для проголошення місцевої республіки. «Усіх жителів хотіли взяти на облік і в обмін на українські документи примусово роздати паспорти СРСР – принаймні на перший час до видачі документів рф», – йдеться в повідомленні.

• В Amnesty International назвали смертний вирок полоненим іноземцям кричущим порушенням міжнародного гуманітарного права. «Суд» так званої ДНР учора засудив до страти двох громадян Великобританії та одного із Марокко. «Це кричуще порушення міжнародного гуманітарного права за багатьма пунктами. Усі троє були військовослужбовцями регулярних військ України, та відповідно до Женевських конвенцій як військовополонені є захищеними від судового переслідування за участь у бойових діях, заявив Денис Кривошеєв, заступник директора Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії.  – Єдиним винятком є судові провадження за ймовірні воєнні злочини, і в цьому випадку має бути достатньо належних доказів та забезпечено стандарти справедливого судового розгляду. Мало того, що за цим сценарієм це не так – військовослужбовців судив не незалежний, неупереджений, належним чином заснований суд, а російські маріонетки. Так звані звинувачення проти них не є воєнними злочинами. І найбільше обурює, це позбавлення життя цих військових внаслідок вкрай несправедливого судового розгляду, що означатиме свавільне позбавлення життя. Фактично умисне позбавлення військовополоненого або іншої особи, яка перебуває під захистом, права на справедливий і регулярний судовий розгляд є воєнним злочином. Росія як держава-окупант несе відповідальність за поводження з усіма військовополоненими та іншими особами, яких позбавили волі. Вона повинна забезпечити негайне скасування цього так званого «вироку» та належне поводження з цими полоненими у повній відповідності до міжнародного гуманітарного права».

 Поділитися