MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

9 червня – головне за день

09.06.2022   
ХПГ-інформ
Продовольча криза, спричинена війною Росії в Україні, може тривати роками; на Херсонщині окупанти викрали вчителя; понад 4,8 мільйони громадян України  зареєструвалися в Європейському Союзі як біженці – коротко про важливе.

Фото: Vitalii Stock, Shutterstock

• Продовольча криза, спричинена війною росії в Україні, може тривати роками, заявила голова Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала журналістам ВВС. «Мільйони тонн зерна лежать на складах і в українських портах, і вивезти їх звідти наразі неможливо через війну,  – йдеться в повідомленні.  – Через блокаду Росією чорноморських портів, а також російські та українські міни уздовж узбережжя, в Україні застрягло від 20 до 25 мільйонів тонн пшениці, а світові ціни на зерно зростають». Ціни на пшеницю вже зросли на 59% порівняно з минулим роком, соняшникову олію – на 30%, а на кукурудзу – на 23%.

• На Херсонщині окупанти викрали вчителя. 8 червня російські військові забрали з домівки Сергія Черноусова Він викладає фізкультуру в Чорнобаївському ліцеї. Крім того, Сергій – депутат Чорнобаївської сільської ради. Про викрадення повідомила його дружина Світлана. Місцеперебування Сергія на разі невідоме.

• Понад 4,8 мільйони громадян України  зареєструвалися в Європейському Союзі як біженці після 24 лютого, повідомляє УНІАН із посиланням на Управління верховного комісара ООН зі справ біженців. 4 816 923 українців зареєстрували в 44 європейських державах. Це одна з найбільших міграційних криз у світі. 

• У Херсоні знайшли тіло викраденого окупантами 27 березня Віталія Лапчука. За інформацією херсонського видання Мост, він був підполковником поліції, працював у Херсонському юридичному інституті ХНУВС, був учасником ТРО. Про смерть чоловіка 9 червня повідомила Альона Лапчук: «Вони вбили тебе, зв'язали ноги, привязали гирю і втопили...Не дали мені з тобою попрощатися!» 

• Суд так званої «ДНР» засудив до смертної кари двох громадян Великої Британії та громадянина Марокко. Їх визнали винними у спробі насильницького захоплення влади, а також у проходженні навчання з метою здійснення терористичної діяльності. Вони воювали у складі української армії і були на «Азовсталі». При чому усі троє підписали контракти з ЗСУ ще до початку російського вторгнення. Йдеться про британців Шона Піннера та Ейдена Асліна, а також та марокканця Саадуна Брагіма.

 Поділитися