MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

14 червня – головне за день

14.06.2022   
ХПГ-інформ
Кілька десятків українських дітей, яких примусово вивезли до росії, вдалося повернути; адвокат засудженого до довічного ув’язнення російського військовослужбовця Шишимаріна подав апеляцію; у Запорізькій області відбулася чергова операція з обміну тілами загиблих військовослужбовців – коротко про важливе.

Ілюстративне фото. © Andrew Angelov / Shutterstock

• Кілька десятків українських дітей, яких примусово вивезли до рф, вдалося повернути. «Ми шукаємо сьогодні цих дітей, намагаємось скласти списки. Кожна репатріація з нашого боку – це справжня спецоперація, – заявила очільниця МінТОТ Ірина Верещук. Вона закликала міжнародні інституції допомогти Україні, зазначивши, що треба поспішати, адже рф використовує дітей для антиукраїнської пропаганди. Крім того,  дітлахів збираються всиновлювати.

• Україна повернула тіла 64 захисників «Азовсталі», повідомляє  Міністерство з питань реінтеграції. В Запорізькій області відбулася чергова операція з обміну тілами загиблих військовослужбовців. «Процес повернення тіл загиблих українських армійців триває. Він відбувається відповідно до норм Женевської конвенції», – йдеться в повідомленні.

• Адвокат засудженого до довічного ув’язнення російського військовослужбовця Шишимаріна подав апеляцію, повідомляє Суспільне. «Подали апеляцію. Чекаємо на розгляд. Будь-яка людина, я думаю, яка отримала довічне ув’язнення не буде рада такому вироку», – зазначив Віктор Овсянніков. 23 травня Шишимаріна засудили до довічного позбавлення волі за звинуваченям у вбивстві цивільного на Київщині. Журналісти нагадують, що адвокат Шишимаріна наполягав на зміні кваліфікації справи, адже його підзахисний виконував наказ старшого за званням.

• У бою загинув голова ГО «Захистимо Протасів Яр» Роман Ратушний. «9 червня в бою, під Ізюмом, загинув лідер нашої громади, голова ГО “Захистимо Протасів яр” і розвідник 93 омбр “Холодний яр” – Роман Ратушний. Ромчик був кращим з нас, відчайдухом, який завжди був першим в будь-якому бою і ніколи не проявляв страху. Так сталося, що в його останньому бою, він був в розвіддозорі в складі бойової групи і загинув під час виконання бойового завдання», – повідомили у громадській організіції.

 Поділитися