MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Видавав себе за бразильця – російський шпигун намагався отримати роботу у Міжнародному кримінальному суді

16.06.2022   
ХПГ-інформ
Служба безпеки Нідерландів AIVD виявила громадянина Росії, який видавав себе за бразильця, щоб отримати роботу в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, повідомляє видання Dutch News із посиланням на AIVD.

Depositphotos

Служба безпеки Нідерландів AIVD виявила громадянина Росії, який видавав себе за бразильця, щоб отримати роботу в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, повідомляє видання Dutch News із посиланням на Службу безпеки Нідерландів AIVD.

Як розповів журналістам керівник AIVD Ерік Акербум, росіянин вже встиг влаштуватися на роботу до МКС стажером,коли його заарештували в аеропорту Схіпхол у травні. 

Чоловік видавав себе за громадянина Бразилії Віктора Мюллера Феррейру. Але AIVD назвала справжнє ім’я шпигуна: Сергій Володимирович Черкасов. Він працює на російське ГРУ. Офіцера розвідки такого рівня заарештовують рідко, кажуть у нідерландській спецслужбі. 

«Цей тип офіцера розвідки більш відомий як нелегальний: той, хто пройшов дуже довгу та обширну підготовку, – йдеться у заяві AIVD. – Нелегалів важко ідентифікувати спецслужбам, оскільки вони використовують псевдонім. Таким чином вони часто можуть тривалий час діяти поза радаром і продовжувати вести розвідувальну діяльність. Видаючи себе за  іноземців, такі нелегали можуть отримати доступ до інформації, недоступної для громадянина Росії». 

«Якби Черкасову вдалося працювати в МКС, він мав би доступ до великої кількості інформації та людей, які були б надзвичайно цікавими для ГРУ», – зазначив Акербум. Також у нього могла б бути можливість впливати на справи МКС, який саме зараз розслідує можливі воєнні злочини російських військових в Україні. 

Україна подала запит до Міжнародного Суду про порушення справи проти рф  26 лютого. За кілька днів 38 країн з усього світу подали звернення до МіКС щодо вторгнення росії в Україну. Незабаром Міжнародний Кримінальний Суд розпочав розслідування, що стало наймасштабнішим за всю свою історію історію існування МКС.

 Поділитися