MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Виїжджайте через Крим! – Верещук закликала херсонців у будь-який спосіб залишити область

21.06.2022   
ХПГ-інформ
​​​​​​​Мешканцям окупованої частини Херсонської області варто виїхати – навіть тими шляхами, які пропонують росіяни. Це полегшить контрнаступ української армії для деокупації області, заявила Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Ілюстрація: RESTOCK images, Shutterstock

Мешканцям окупованої частини Херсонської області варто виїхати – навіть тими шляхами, які пропонують росіяни. Це полегшить контрнаступ української армії для деокупації області, заявила Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук на брифінгу в Укрінформі.

«Виїдьте, будь ласка, бо наша армія обов’язково деокуповуватиме ці землі. Наша воля це робити є непохитною. І дуже-дуже важко потім буде відкрити гуманітарний коридор, коли там будуть діти. Це було важко в Маріуполі, а на Херсонщині це буде ще важче. Бо ворог вчиться, стає ще цинічнішим, використовує живий щит, особливо дітей. Ми знатимемо, що там діти, і ми будемо безсилі, і цього дуже не хочеться. Повірте, деокупація буде дуже швидко. Контрнаступ обов’язково буде», – заявила вона.

Скоріш за все їхати доведеться через Крим. Верещук закликала не відмовлятися від «фейкових» документів, які видають окупанти для виїзду. Українська влада за це каратии не буде, запевнила міністерка.

«Вони не порушать закон, якщо виїдуть через тимчасово окупований Крим. Ми знаємо, що це на сьогодні – ледь не єдиний гуманітарний коридор, якщо його так можна назвати, і яким можна виїхати. Отже, якщо є можливість, виїдьте, особливо, з дітками. Як тільки ви потрапите на територію третіх країн – Європейського Союзу чи ще когось –  зверніться в будь-яке консульство або знайдіть можливість зателефонувати до нас. Навіть без жодних документів вас впустять всі країни. Як буде потрібно, ми виготовимо документи, передамо в консульство, де ви будете знаходитись»,   –  сказала Верещук.

Гаряча лінія для українців, які виїжджають з тимчасово окупованих територій, – 1548 і 1648. 

За інформацією Херсонської ОВА на окупованій частині області перебуває близько півмільйона українських громадян.

 Поділитися