MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Херсон: викраденого окупантами учасника ТРО знайшли мертвим

09.06.2022   
У Херсоні знайшли тіло викраденого окупантами 27 березня Віталія Лапчука. За інформацією херсонського видання «Мост», він був підполковником поліції, працював у Херсонському юридичному інституті ХНУВС, був учасником ТРО.

У Херсоні знайшли тіло викраденого окупантами 27 березня Віталія Лапчука. За інформацією херсонського видання Мост, він був підполковником поліції, працював у Херсонському юридичному інституті ХНУВС, був учасником ТРО.  

Віталій Лапчук, фото: Мост

Про смерть чоловіка 9 червня повідомила Альона Лапчук: «Вони вбили тебе, зв'язали ноги, привязали гирю і втопили...Не дали мені з тобою попрощатися!»

Про викрадення Віталія Лапчука та членів його родини ще в березні писали журналісти видання «Мост». 

«Він поїхав з товаришем купити бензин на машину. О 13:00 зателефонував, щоб я відкрила йому. Коли я його побачила я мало не знепритомніла... його обличчя було криваве місиво, з брови з-під лейкопластиру капала кров, вся куртка була в крові, ніби відкрили кран! 9 озброєних людей з автоматами у бронежилетах увірвалися до будинку та розпочався обшук! Заглядали в кожну щілину... деякі речі вони знімали камерою, забрали у всієї родини телефони, 4 ноутбуки, забрали з двору машину джип патріот, дрібниці опускаю»,  – розповідала одразу після викрадення Альона Лапчук.

Жінці, її старшому сину та чоловіку  одягнули пакети на голову та повезли на допит.  

«З мішками на головах ми сиділи десь з трьох дня до ночі. Весь цей час я чула, як допитують чоловіка його періодично спускали вниз і били, я чула. А ми просто сиділи в мішках», – згадувала Альона Лапчук. Зрештою її з сином відпустили. Щодо чоловіка їй сказали, що він сам визнав себе терористом і тепер його судитимуть в росії. 

«Я кажу, якби мене так били, я б зізналася, що я Гітлер», –  сказала жінка.

Віталію Лапчуку було 48 років.


Як ми повідомляли раніше, в тимчасово окупованій Херсонгській області не менше півтисячі осіб катують «у підвалах». Серед них активісти, воїни АТО, журналісти. «За нашою інформацією, близько 500 осіб перебувають "у підвалах", де відбуваються щодо таких осіб катування. Це і в Херсоні, і на адмінмежі з Кримом. Наприклад, у селищі Новоолексіївка, у місті Генічеськ окупаційні адміністрації приходять із цілими списками активістів, людей, які, зокрема, брали участь у громадянській блокаді Криму у 2015 році, служили в АТО... До них приходять додому, забирають, викрадають»,  – заявляла на початку травня постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

 Поділитися