MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Запорізькій області окупанти викрали подружню пару

23.06.2022   
ХПГ-інформ
Зламали двері, били, перетрусили оселю і забрали в невідомому напрямку. Про зникнення подружжя Кобченків заявила їхня донька.

Подружжя Кобченків викрали з власної оселі у селі Велика Білозірка, фото: Форпост

В селі Велика Білозерка Запорізької області російські військові викрали подружжя Кобченків – учительку української мови Ніну Анатоліївну та її чоловіка Олега Володимировича, підприємця. Про зникнення батьків заявила їхня донька, Олеся. Вона звернулася до журналістів видання Форпост.

«20-го червня о 3:30 ночі в селі Велика Білозерка Запорізької області у моїх батьків вдома почали зламувати двері. Після того невідомі били батька (про це свідчать великі залишки крові в квартирі, на підлозі, на стіні), – розповідає жінка. – Далі вони почали викидати всі речі з шаф. Потім вони вивели батьків на вулицю та примусили відчиняти гараж, там теж щось шукали. Далі їх посадили в авто та вивезли в невідомому нікому напрямку».

У рідних є інформація, що подружжя утримують в окупованому Енергодарі, проте до них нікого не підпускають. . 

«Я не знаю, як це взагалі можливо в цьому світі. І як це пережити. Але це сталося! І все, що ми зараз можемо зробити  –  розповісти про цю ситуацію всюди, де тільки можливо!   – у розпачі каже дочка Ніни та Олега.  – Живемо лише вірою та надією, що моїх батьків звільнять».


Згідно з дослідженням Харківської правозахисної групи, з перших же днів повномасштабної війни російські збройні сили почали вдаватися до насильницьких зникнень. Станом на 23 червня в базі даних ініціативи Т4Р задокументовано 1625 постраждалих від зникнень, серед них в Харківській області – 800 жертв, Херсонській – 399, Луганській – 236, Запорізькій – 136, решті областей – 54 постраждалих. За попередньою кваліфікацією до насильницьких зникнень відноситься 510 випадків, в тому числі в Харківській області – 77, Херсонській області – 268, Луганській – 26, Запорізькій – 111, в решті областей – 28. Отже, за перші 120 днів повномасштабної війни кількість попередньо кваліфікованих насильницьких зникнень за зібраними нами даними є вже майже такою ж, як за 8 років попередньої стадії війни.

 Поділитися