MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

23 червня – головне за день

23.06.2022   
ХПГ-інформ
ЄС надав Україні та Молдові статус кандидатів на вступ до ЄС; Європол виявив кілька інтернет-платформ, за допомогою яких українських біженців могли заманювати в рабство; при обстрілі Юнаківської громадина Сумщині  росіяни застосували фосфорні снаряди – коротко про важливе.

Фото: Mykola Komarovskyy, Shutterstock

• ЄС надав Україні та Молдові статус кандидатів на вступ до ЄС. «Український та європейський прапори будуть разом і тоді, коли ми будемо відбудовувати нашу країну після цієї війни. І сьогодні я хочу подякувати окремо і саме в межах нашого спільного засідання – саміту всіх лідерів Європи... Хочу подякувати нашим героям – кожному й кожній, хто зі зброєю в руках захищає незалежність України та свободу Європи», – звернувся Володимир Зеленський до учасників саміту ЄС після надання Україні статусу кандидата на членство. Процедура остаточного приєднання до ЄС може тривати роками. Тепер Україна має виконати рекомендації Єврокомісії. Тим часом перед Європарламентом вивісили український прапор.  

• У Європолі проаналізували  європейські веб-сайти та платформи, що пропонують українським біженцям допомогу з транспортом, житлом та роботу, і виявили серед них такі, що можуть бути пов’язані із торгівлею людьми. Зокрема серед них   – кілька спрямованих на українок підозрілих пропозицій щодо роботи на «фотосесіях». Також слідчі виявили спроби заманити жертв до тенет сексуальної експлуатації за допомогою пропозицій «світлого майбутнього», вигідного житла. Слідчі Інтерполу перевірили 125 платформ, в результаті відкрили 15 нових розслідувань.

• При обстрілі Юнаківської громади на Сумщині  росіяни застосували фосфорні снаряди, – повідомив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький. Він опублікував відео, зняте в одному з сіл, яке потрапило під обстріл. Інформації про жертв наразі немає. Снаряди з фосфором є забороненим видом зброї. 

• На окупованій частині Запорізької області російські військові та колаборанти штучно створюють черги за паспортами рф. «Останні два тижні вони зрозуміли, що люди не хочуть їх брати, тому почали діяти примусом і обманом – погрожують пенсіонерам, що ті не отримуватимуть пенсії допоки не отримають російський паспорт. А також примушують вчителів приходити до шкіл і розпочинати навчальний процес», – повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України із посиланням на міського голову Медітополя Івана Федорова. Він заявив, що в місті менш як 10% зі складу місцевого відділу освіти погодились працювати. Здебільшого це технічні працівники.

• Селище Слатине Дергачівської громади Харківської області обстріляли кумулятивно-осколковими бойовими елементами з механізмом самоліквідації. Вони можуть вибухнути будь-якої миті протягом 40 годин. 

 Поділитися