MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

22 червня – головне за день

22.06.2022   
ХПГ-інформ
Росіяни не дозволили передати гуманітарну допомогу в окуповану Борівщину в Харківській області; у цьому ж регіоні в селі Пришиб сьогодні внаслідок мінометного обстрілу загинули п’ять жінок, що сиділи біля під’їзду багатоквартирного будинку; в ГУР заявляють, що найближчим часом почнеться звільнення з полону захисників Маріуполя – коротко про важливе.

Наслідки війни на Борівщині, фото: Борівська селищна рада

• Росіяни не дозволили передати гуманітарну допомогу в окуповану Борівщину, йдеться в повідомленні Борівської селищної ради. Представники місцевої влади та волонтери, намагалися передати людям на окупованих територіях ліки, продукти харчування, засоби гігієни тощо, а також адресні посилки, зібрані людьми для рідних та близьких, що залишилися в окупації. «Увесь вантаж був доставлений в смт Печеніги та підготовлений до передачі через печенізьку дамбу, з іншого боку якої на нього чекали борівчани, у тому числі працівники швидкої допомоги та центральної лікарні, які мали забрати ліки. До 14 години люди чекали, коли росіяни дозволять прохід на дамбу. Але окупанти цього разу повністю перекрили єдиний гуманітарний шлях і не пропустили навіть представників “Червоного хреста”. Коли люди все ж намагалися прорватися, загарбники робили постріли в повітря. Тож гуманітарний вантаж передати так і не вдалося»,  – розповідають борівчани.

• Розвідці відомо про долю майже усіх захисників Маріуполя, заявив керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов в ефірі телемарафону на Суспільному. «Ми займаємось визволенням з полону. В найближчий термін вже будуть перші звільнені, значна їх частина. Обмін буде здійснюватися в кілька етапів, треба розуміти, що невеликі обміні йдуть постійно», – пояснив він.  Представників командного складу звільнити важче, зауважив Буданов. За його інформацією, основна частина полонених з «Азовсталі» перебуває в таборі військовополонених в селищі Оленівка, звідки їх періодично вивозять для проведення слідчих дій. 

• П’ять жінок, що сиділи біля під’їзду багатоквартирного будинку в селі Пришиб Харківської області, загинули сьогодні внаслідок мінометного обстрілу. Про трагедію повідомив голова Ізюмської райадміністрації Степан Масельський. Обстріл стався о пів на другу пообіді. 

• Керівник слідчого відділу міжнародної організації «Репортери без кордонів» (RSF) Арно Фроже та французький військовий фоторепортер Патрік Шовель перебували в Україні з 24 травня по 3 червня. Вони опублікували звіт із доказами, які свідчать про те, що журналіста Макса Левіна та його друга Олексія Чернишова стратили російські військові. Ймовірно, після допитів і тортур. «Аналіз фотографій з місця злочину, зроблених на місці спостережень та вилучених речових доказів чітко вказують на страту, якій, можливо, передував допит або навіть катування. У контексті війни, сильно позначеної пропагандою та кремлівською цензурою, Макс Левін та його друг заплатили життям за боротьбу за достовірну інформацію. Ми завдячуємо їм правду. І ми будемо боротися, щоб ідентифікувати та знайти тих, хто їх стратив», – заявив генеральний секретар Генеральний секретар RSF Крістоф Делуар.

 Поділитися