MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

17 червня – головне за день

17.06.2022   
ХПГ-інформ
На території сєвєродонецького заводу «Азот» перебуває 568 цивільних, зокрема 38 дітей, їхня евакуація наразі неможлива; парамедика і волонтерку Тайру звільнено з полону; у Лисичанську близько 300 тіл цивільних, що загинули через обстріли з квітня, поховані у братській могилі; Україна запроваджує візовий режим для громадян РФ – коротко про важливе.

Юлія Паєвська, фото з її фейсбук-сторінки

• Юлію Паєвську (Тайру), парамедика та волонтерку, яку росіяни захопили у у Маріуполі ще в березні, звільнили з полону. Про це у вечірньому зверненні заявив президент Володимир Зеленський: «Сьогодні вже можу повідомити про це. Вдалося звільнити з полону Тайру, українського парамедика Юлію Паєвську. Я вдячний усім, хто працював на цей результат. Тайра вже вдома. Будемо працювати і надалі, щоб забрали усіх». У пропагандистських відео окупанти називали Тайру учасницею батальйону «Азов», хоча вона цивільна.  

• На території сєвєродонецького заводу «Азот» перебуває 568 цивільних, зокрема 38 дітей, їхня евакуація наразі неможлива. Про це заявив голова Луганської держадміністрації Сергій Гадай. «Це фізично можливо, але вкрай небезпечно через постійні обстріли та бої. Вийти зараз - це 99% загинути, – зазначив він. – Минулого місяця, коли ми пропонували - ці люди від евакуації відмовилися. Вихід з комбінату можливий тільки за умови повного припинення вогню». Саме місто Сєвєродонецьк не заблоковано, уточнив Сергій Гайдай, комунікація з містом є.

Фото: Getty images

• У Лисичанську близько 300 тіл цивільних, що загинули через обстріли з квітня, поховані у братській могилі, розповідають журналісти The New York Times. У незакопаній траншеї на околиці міста звалені тіла, загорнуті в целофанові мішки. Це вбиті під ворожими обстрілами мирні жителі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного, які не мали рідних, які б їх поховали. Колишній поліцейський, а зараз військовослужбовець Сергій Векленко пояснив репортерам, що траншею просто немає чим зарити: «Всю техніку, що була в  місті – екскаватори та все інше –  передали армії для риття траншей».

Лисичанськ, фото: Тайлер Хікс, The New York Times

• Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ у Європейський Союз. «Статус кандидата значно прискорить процес входження України у внутрішній ринок ЄС, формування спільних енергетичних та цифрового ринків, подальшої лібералізації торгівлі, зближення в митній і транспортній сферах, – йдеться в повідомленні на офіційному телеграм-каналі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. –  Статус кандидата й рух до членства в ЄС допоможе Україні в ефективній відбудові та відновленні країни відповідно до європейських практик і стандартів».

• Україна запроваджує візовий режим для громадян РФ. «У межах протидії безпрецедентним загрозам національній безпеці, суверенітету й територіальній цілісності нашої держави запропонував Кабінету Міністрів опрацювати питання перегляду режиму в’їзду російських громадян на територію України,  – повідомляє прес-служба Офісу президента. – І сьогодні Кабмін має ухвалити це важливе рішення – Постанову “Про припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації та застосування деяких міжнародних договорів України з Російською Федерацією”»

 Поділитися