MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

24 червня – головне за день

24.06.2022   
ХПГ-інформ
70% травм цивільні українці отримали внаслідок обстрілів і бомбардувань; на Харківщині швидка допомога потрапила під обстріл, фельдшер отримав поранення, але допоміг хворому; у Чернігові почався розгляд справи російського  військовослужбовця Куликова, який з танку обстріляв багатоповерхівку ‒ коротко про важливе.

Евакуаційний медичний потяг, фото: Лікарі без кордонів

• 70% травм цивільні українці отримали внаслідок обстрілів і бомбардувань, розповідають представники міжнародної організції «Лікарі без кордонів», які евакуюють поранених спеціальним медичним потягом. Переважно у їхніх пацієнтів вибухові травми, травматичні ампутації, осколкові і вогнепальні поранення. Це свідчить, що цивільне населення не є захищеним у цій війні, а це серйозне порушення міжнародного гуманітарного права, наголошують «Лікарів без кордонів». 11 % пацієнтів потягу – діти.  «Ми бачили багато ампутацій, травматичних ампутацій, багато осколкових поранень черевної порожнини, грудної клітки, черепно-мозкових травм. Деякі множинні ушкодження м’яких тканин, сильні опіки, які можуть наслідком вибухової травми. Ми бачили все. Кульові травми», ‒ розповіла журналістам Радіо Свобода лікарка Міжнародної гуманітарної місії Альбіна Жаркова.

• На Харківщині швидка допомога потрапила під обстріл, фельдшер отримав поранення, але допоміг хворому повідомляє Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.  Бригада швидкої їхала на виклик до 63-річного мешканця Зміївського району, коли її обстріляли. «Фельдшер Даніель Дзюба отримав поранення нижніх кінцівок, але все ж таки доїхав до хворого та надав необхідну допомогу. Тільки після цього фельдшер оглянув власне поранення, самостійно надав собі допомогу та вирушив до лікувального закладу», ‒ йдеться в повідомленні. 

• У Чернігові почався розгляд справи російського  військовослужбовця Куликова, який з танку обстрілював багатоповерхівку, повідомляє Суспільне. Йдеться про події 26 лютого. «Куликов разом із командиром танкового батальйону Щьоткіним їхали Кільцевою в напрямку Олександрівки. У повідомленні про підозру йдеться, що Куликов отримав наказ розвернути башту танку та вистрілити по житловому багатоповерховому будинку. Цей наказ Кулiков виконав», ‒ розповідають журналісти. Він влучив у квартиру на десятому поверсі, в якій, на щастя, нікого не було. У квартирі було знищено вікна, балкон, пошкоджено перекриття пiдлоги та стелі балкону, мiжкiмнатну перегородку,газовий котел та радiатори опалення. Того ж дня Щьоткін та Куліков потрапили у полон. Їм повідомили про підозру у вчиненні дій, які порушують закони та звичаї війни. Це від восьми до 12 років ув’язнення.

• Завершено досудове розслідування щодо захоплення державної влади колишнім президентом України Віктором Януковичем, повідомляє Офіс Генерального прокурора. «Слідством встановлено, що у вересні-жовтні 2010 року колишній Президент України за пособництва заступника Міністра юстиції України та інших осіб захопив державну владу шляхом повернення в неконституційний спосіб дії Конституції України від 28 червня 1996 року. Це призвело до незаконного збільшення обсягу його владних повноважень, які відносились до компетенції законодавчої і виконавчої влади», ‒ йдеться в повідомленні.

 Поділитися