MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Офісу Президента не подобалася моя позиція щодо ЛГБТІ» – Людмила Денісова

28.06.2022   
ХПГ-інформ

© Людмила Денісова

Колишня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла про причини напруження між Офісами Омбудсмана і Президента, яке згодом призвело до її усунення з посади. 

У прямому етері на фейсбук-сторінці Харківської правозахисної групи, вона розповіла, що на початку її роботи Омбудсманом, у 2019 році,  співпраця з Офісом президента та президентом була на високому рівні, а з новою президентською командою її не вдалося налагодити. Однією з причин зростаючого напруження, вважає Денісова, стала її незалежна позиція по всіх питаннях, починаючи від висловлювань деяких державних діячів та посадовців відносно ЛГБТІ. 

«Я завжди давала оцінку таким висловлюванням, – заявила вона. – Робила подання, щоб такі посадовці були усунені. Але напруга була не тільки в цьому питанні. Я мала власну думку і її висловлювала. Так і має робити уповноважений. А крапка у відносинах з Офісом Президента була поставлена тоді, коли я звернулася до голови Верховної Ради – тоді ще Разумкова – щодо своєї позиції відносно законопроєкту про так званих олігархів і запропонувала звернутися до Венеційської комісії. Тоді до мене приходили “посланці” від Офісу Президента, щоб я відмовилася від цього». 

В інтерв’ю Людмила Денісова розповіла, що продовжує займатися громадською діяльністю, зокрема з колегами та партнерами створює ГО, що фіксуватиме злочини, вчинені в Україні російською армією, та передавати інформацію до міжнародних правозахисних організацій. 

Нагадаємо, 31 травня Верховна Рада України звільнила Людмилу Денісову з посади парламентської уповноваженої з прав людини. Денісова заявила, що це суперечить Конституції, законам України й міжнародним стандартам і планує оскаржувати це рішення в суді. 

 Поділитися